Побудована за останні роки система публічних закупівель створила передумови для того, щоб малий, середній та великий бізнес значно розширили можливості для власного заробітку. Підприємці отримали доступ до інструменту конкурентної боротьби за державні контракти, а це — понад 600 мільярдів гривень щороку. Потрібно лише набратися сміливості й зареєструватись в Прозорро.
Вибір майданчика Прозоро
Операторами, які забезпечують користувачам доступ до функціоналу системи, є електронні торговельні майданчики, акредитовані уповноваженими органами. Отже, роботу з тендерами слід починати саме з пошуку зручної платформи, орієнтуючись на наступні фактори:
● гарна репутація;
● надійна робота;
● технічна та консультаційна підтримки;
● наявність додаткових сервісів;
● можливість гнучкого налаштування функціоналу.
Для того, аби розпочати пошук електронних торгів у базі даних, доведеться створити обліковий запис на обраному майданчику.
Створення акаунту ПроЗорро
Реєстрація у системі не дуже складна, але майбутньому учаснику аукціонів потрібно буде обрати відповідну роль, вказати тип суб’єкта господарювання, а також вписати в електронну форму відповідні особисті дані:
● ПІБ;
● ІПН;
● Код ЄДРПОУ (для юридичних осіб);
● повну та коротку назву;
● адресу для кореспонденції;
● електронну поштову скриньку;
● номер телефону;
● категорії предметів закупівлі.
Далі треба буде підтвердити реєстрацію та активувати обліковий запис. Після перевірки даних можна розпочинати пошук тендерів, а поповнивши рахунок — і подавати заявки на участь у них.
Перемога у торгах
Для того, аби здобути перемогу в обраній держ закупівлі, потрібно буде надіслати організаторам через систему свою заявку та тендерну документацію, яка б відповідала вимогам закупівлі. Відсутність помилок та повна відповідність законним вимогам замовника гарантують успішне проходження попередньої кваліфікації та допущення до тендера.
Далі, за наявності необхідної мінімальної кількості претендентів, у призначений час відбудуться торги — учасники по черзі робитимуть власні цінові пропозиції (ставки), поки не переможе той, хто запропонував найменшу ціну. Це так званий голландський аукціон. В результаті ціна досягає ринкової відмітки. Перемагає той, хто зміг знизитись поступово, а не одразу, та краще передбачив активність конкурентів і їхні можливості. Зробити це можна завдяки безкоштовному аналітичному модулю BI ProZorro.