Гідроізоляція — процес вкрай важливий для забезпечення будь-якого приміщення відсутністю виникнення грибка. Щоб в житловому або нежитловому приміщенні було сухо, і необхідний цей процес. За своїм якісним характеристикам тільки він вважається найефективнішим у створенні вологонепроникності.
Успішно застосовують цей тип забезпечення вологонепроникністю в процесі будівництва фундаментів, в рамках гідроізоляції підвалів та інших місць, де необхідно створити здорову, суху атмосферу. Якщо потрібно створити вологонепроникність в басейні або в іншій ємності з водою, також використовують всі можливі методи захисту ємності від проникнення вологи.

Найпоширенішим місцем, де цей процес приносить багато користі, є підвал житлових і нежитлових приміщень. Це місце зберігання продуктів харчування і технічних засобів, тому гідроізоляцію тут проводити потрібно з особливою ретельністю. Неодмінно не тільки всередині, але і зовні.

Проникаюча гідроізоляція: рідкі суміші, як надійний бар'єр від вологи

Вкрай важливо забезпечити надійний бар'єр між підвальним приміщенням і грунтовими водами. Такі води несприятливо діють не тільки на підвал, але і на фундамент будинку. Ідеальним було б проводити проникаючу гідроізоляцію за допомогою спеціальних сумішей, що наносяться на бетон, на етапі будівництва всього будинку. Якщо цього не було зроблено, можна гідроізолювати підвал і після здачі будинку в експлуатацію.
До складу робіт з гідроізоляції входить не тільки обробка поверхні підвалу всередині і зовні протигрибковими засобами, але і прикріплення до всіх поверхонь підвального приміщення спеціальних матеріалів, що перешкоджають проникненню в підвал вологи. Це може бути традиційний руберойд або інші матеріали (пінопласт, пінополістирол і т. д). Але найефективнішою вважається проникаюча гідроізоляція спеціальними сумішами.

Горизонтальна і вертикальна: види гідроізоляції

Вертикальна являє собою закладення тріщин і стиків в стінах в тому ж підвалі мастикою або іншими гідроізолюючими пластичними матеріалами.
З зовнішньої (а також з внутрішньої) сторони той же підвал захищають від вологи, створюючи бар'єр за допомогою гуми або рідкого скла. Ефективним вважається і метод нанесення бітумної мастики, а також ін'єкційний метод нанесення рідкого скла. Добре себе зарекомендував мембранний спосіб, а також оштукатурювання полімерними речовинами.
Вертикальна гідроізоляція обов'язкова там, де немає дренажної системи. Обов'язково забезпечити захист від вологи і підлогу того ж підвалу за допомогою, наприклад, руберойду.