Промисловість, особливо гірська, потребує використання певних видів пристроїв. Одне з них дробарки - механізми, призначені для подрібнення отриманої в результаті видобутку породи. Техніка була винайдена 3 століття тому, не дивно що за цей час вона модифікувалася і змінилася. З'явилися нові види та методи, але принцип залишився тим же - дроблення вихідного матеріалу. На сайті https://enerprof-building.com.ua/ ви зможете підібрати обладнання для промисловості.

Класифікація, види дробарок

Види дробарок за розміром кінцевого продукту

Це одна з ознак класифікації. Дроблення може бути дрібне - 5-25 мм, середнє - 25-100 мм, велике - 100-300 мм.

Кожне дроблення використовується у певній галузі. Є механізми, які здатні роздробити велику тверду породу до дрібного стану. Є такі, які можуть подрібнювати тільки відносно м'які й тендітні породи. Виходячи з вимог до кінцевого продукту, точніше його фракції вибирається розмір, принцип роботи та розмір агрегату.

Види дробарок за конструкцією

Багато компаній, які займаються гірським видобуванням і транспортуванням породи віддають перевагу щоковим дробаркам. Залежно від моделі, розміру та конфігурації «щік» такі дробарки здатні впоратися з великими шматками твердої породи, перетворюючи їх у матеріал дрібної фракції. Конфігурація таких дробарок проста - це дві металеві пластини, які рухаються одна відносно іншої. У деяких моделях одна пластина нерухома. Тертя і розчавлювання - це сили, що діють на вихідний матеріал. Тому міцність його не має особливого значення.

Ще один вид дробарок, здатний впоратися з міцною породою - конусні. Являють собою два конуса, вставлені один в одного. У більшості випадків зовнішній конус нерухомий, але буває і взаємне обертання. Матеріал потрапляє між двох поверхонь і подрібнюється. Такі механізми компактні, їх легко обслуговувати, тому їх вважають кращими безліч профільних компаній, зайняті в будівництві, у тому числі дорожньому та промисловому. Такі дробарки використовують у металургії та хімічній промисловості.

Якщо потрібне дроблення крихких порід або матеріалів середньої міцності, застосовують роторні дробарки. Вони являють собою пристрій з ротором, що обертається. На нього закріплені спеціальні біли. Саме вони вдаряють по матеріалу, розбиваючи його на більш дрібні шматки. Деякою модифікацією роторної дробарки можна назвати молоткову. Замість білів у ній на ротор кріпляться спеціальні молотки. У цьому разі вони стають основною ударною силою. Існують моделі з одним ротором або декількома. Однороторні більш популярні, так як вони компактніші та простіші в експлуатації.

Ще один вид - стрижневі або відцентрові механізми. Матеріал подається у чашу прискорювача, яка обертається навколо конуса. Б'ючись об нього, стінки та шматки породи розбиваються на більш дрібні фракції.

Кожен вид представлений декількома моделями, що відрізняються за розміром, потужності, та іншими параметрами. Тому вибір дробарок на ринку досить широкий. Перед вибором потрібно зробити аналіз усіх можливих варіантів і визначити найкращий для своїх цілей і вихідний матеріал краще це зробити на сайті https://enerprof-building.com.ua/product-category/tesmec/transheekopateli-i-kamnedrobilki/kamnedrobilki-rock -hawg-rh /