Дотримання рекомендацій санітарних служб в даний час надзвичайно важливо. Завдяки цьому ми піклуємося не тільки про нашу безпеку, але й про безпеку інших людей. Хочете знати, що таке карантин і кого це стосується? Що таке епідеміологічний нагляд? Що таке ізоляція? Ми представляємо концепції, які щодня з'являються в засобах масової інформації по всьому світу під час епідемії COVID-19. На сайті uaspectr.com розділ #stayhome на UAspectr дає нам можливість дізнатися корисні поради як провести карантин.
Ізоляція
Відповідно до Закону про профілактику інфекцій та інфекційних захворювань у людей і боротьбі з ними ізоляція являє собою ізоляцію людини або групи людей, які страждають інфекційним захворюванням, або людини або групи людей, підозрюваних на наявність інфекційного захворювання (в даному випадку коронавируса), для запобігання передачі біологічного патогена іншим людям.
Тому ізоляція - це ізоляція пацієнта від здорових людей - найчастіше в лікарні. Така людина знаходиться в спеціальній ізоляційної кімнаті, яка запобігає передачі вірусу іншим людям - персоналу або пацієнтам. Тільки виділений персонал, укомплектований спеціальним захисним одягом, контактує з ізольованим.
Карантин
Карантин стосується здорових людей, які мали тісний контакт з інфікованою людиною або підозрюваних в коронавирусной інфекції, а також всіх осіб, які повертаються з-за кордону. Співробітник Міністерства охорони здоров'я або Прикордонної служби повідомляє про його початок і закінчення по телефону.
Особа, яка утримується в карантині, має залишатися в своїй квартирі протягом 14 днів від дати останнього контакту з інфікованою або з дня повернення з-за кордону. Їй не дозволяється ходити в магазин, до лікаря або гуляти з собакою. Ніхто не може відвідати її. Карантин також поширюється на її близьких, які живуть в одному будинку. Якщо вона не може ізолювати своє місце проживання вона може перебувати в центрі, зазначеному службами.
Якщо людина, що знаходиться в карантині, відчуває себе гірше і особливо зауважує такі симптоми, як лихоманка, кашель, проблеми з диханням, віна повинна негайно повідомити про це санітарно-епідеміологічну станцію по телефону або повідомити про це в інфекційне відділення (якщо вони можуть поїхати туди на своїй машині).
Карантин підлягає суворому поліцейському контролю - за недотримання передбачені штрафи в розмірі до 35 000. Після дати закінчення, при відсутності симптомів COVID-19, вона може повернутися до роботи.
Епідеміологічний нагляд
Епідеміологічний нагляд - це спостереження за людиною, зараженою або підозрюваним на зараження, без обмеження його свободи пересування, а також проведення санітарних та епідеміологічних тестів на цю людину з метою виявлення біологічних патогенів або підтвердження діагнозу захворювання.
Епідеміологічний нагляд триває 14 днів. Це відбувається за погодженням з співробітниками санітарної інспекції після епідеміологічного опитування. Це виконується «на всякий випадок», наприклад, коли людина працювала в будівлі, де був хтось з коронавірусом, але у нього не було прямого контакту з ним.
Залежно від епідеміологічної історії, ця людина підходить для групи людей, які мають відійти від професійної і соціальної діяльності або просто спостерігати за своїм здоров'ям. У першому випадку контрольована людина повинна переключитися на віддалену роботу і уникати соціальних контактів. В обох випадках необхідно щоденно моніторити здоров'я, в тому числі вимірювати температуру тіла.