Герпес, це вірусне захворювання, яке може виникнути в будь-якому віці. Дізнатися про нього докладніше допоможе портал про герпес.

Фактором, що провокує захворювання, є знижений імунітет. Щоб запобігти зараженню герпесом, важливо дотримуватися правил гігієни та уникати факторів, що провокують рецидив. Слід часто мити руки і піклуватися про свій імунітет. За допомогою декількох корисних порад ви можете зробити кроки, щоб уникнути активації вірусу і утворення міхурів. Профілактика герпесу допоможе знизити ризик активації і поширення вірусу. Спеціалізований інформаційний сайт Все про Герпес пропонує інформацію про профілактику захворювання.

Є два типи вірусу герпесу:

  • Вірус 1 типу - в першу чергу відповідальний за інфекції особи, рота і верхньої частини тіла.
  • Вірус 2 типу викликає симптоми в основному в області геніталій. Зараження відбувається в результаті контакту з хворим або інфікованою людиною без симптомів.

Лікування в більшості випадків симптоматичне і спрямоване на полегшення симптомів. Застосовуються мазі для місцевого застосування, що містять цинк (підсушують) і противірусні препарати (найчастіше ацикловір або валацикловір).

Як уникнути рецидиву герпесу?

Виникає це питання про герпес досить часто.

  • Людям, які перенесли герпес одного разу, слід приймати противірусний препарат. Якщо вони застосовують його після того, як з'явилися перші ознаки, вони можуть значно полегшити симптоми.
  •  Також варто подбати про імунітет організму. Збалансована дієта, розумна фізична активність завжди ефективні і збільшують шанси організму протистояти патогенів. Для зміцнення імунної системи особливу увагу слід приділяти збалансованому харчуванню та щоденній дозі фізичних вправ.
  • Не дозволяйте іншим людям користуватися тими ж столовими приборами, тарілками, губною помадою, зубною щіткою або рушником, що і ви. Також варто пам'ятати про лікування, здавалося б, нешкідливих захворювань, які при ігноруванні переходять в хронічний стан і можуть побічно знижувати імунітет організму.

При появі симптомів хвороби, ми повинні подбати про те, щоб мінімізувати ризик зараження людей в оточенні. Герпес дуже заразний - досить поцілунку, тих же столових приладів або склянки, щоб вірус передався здоровій людині, заразивши його на все життя. Однак якщо ми будемо обережні, тобто дезінфікувати поверхні і предмети, до яких торкаємося, шанси поширення вірусу на інших будуть мінімальними.