Вірус папіломи людини, це інфекція, яка передається статевим шляхом, яка з часом викликає різні захворювання статевої сфери, в тому числі і рак шийки матки. Рак шийки матки, найчастіше є результатом тривалого інфікування вірусом папіломи людини ВПЛ, особливо його високо канцерогенними типами і відноситься до злоякісних новоутворень. На спеціалізованом інформаційном сайті «Папиллома» у користувачів є можливість ознайомитися з інформацією про симптоми раку шийки матки більш докладно.

Рак шийки матки - причини

Основна причина раку шийки матки - інфікування вірусом папіломи людини, що передається статевим шляхом, ВПЛ. Фактором, що підвищує ризик зараження, є ранній початок статевого життя і часта зміна статевих партнерів. Жінки, багатоплідні пологи, що використовують оральні гормональні контрацептиви і палять цигарки, піддаються підвищеному ризику. Ще одним чинником, що сприяє розвитку раку шийки матки, є інфікування ВІЛ або іншим вірусом, який послаблює імунну систему, бідна вітамінами дієта і відсутність належної особистої гігієни. Спочатку розвивається дисплазія шийки матки, потім діагностується онкологія.

Симптоми раку шийки матки:

На ранніх стадіях раку шийки матки клінічні симптоми захворювання зазвичай відсутні. У клінічно відкритих випадках виявляються такі неопластические симптоми:

  • Одним з перших симптомів раку шийки матки є кровотеча: кровотеча між менструаціями, після статевого акту або гінекологічного огляду, кровотеча після менопаузи. Також можуть бути кров'янисті виділення з неприємним запахом.
  •  На більш пізньому етапі, коли вже відбулося значне зростання пухлини, можуть з'явитися болі внизу живота і в попереково-крижової області. Також може з'явитися набряк ніг і утруднене сечовипускання.

Лікування раку шийки матки

Лікування раку шийки матки залежить від стадії захворювання, загального стану пацієнта і її віку. Перераховані вище фактори визначають метод лікування.

Рак шийки матки - прогноз

Рак шийки матки, виявлений на початковій стадії, практично повністю виліковний. На цьому етапі він протікає безсимптомно, і його виявлення визначається систематичними профілактичними цитологичними дослідженнями. Однак лікування раку шийки матки, що проводиться, коли рак вже знаходиться на II стадії, дає тільки 50 відсотків шансів на успіх терапії і, як наслідок, на виживання.