За зубами та яснами потрібно постійно доглядати. Насамперед регулярно чистити зуби двічі на день – вранці та ввечері й використовувати зубну нитку. Однак деколи цього буває недостатньо та виникає необхідність звернутися за професійною допомогою. В таких випадках можна звернутися в клініку в Києві, де проконсультує, огляне ротову порожнину стоматолог, який призначить подальше лікування при необхідності.
Профілактичне чищення зубів
Щоб підтримувати зуби та ясна в доброму стані, рекомендується робити раз в шість місяців професійну чистку. Вона допомагає позбавитися від нальоту, поліпшує вигляд зубів. Також таким чином виявляються захворювання на ранній стадії, коли вони піддаються швидкому та ощадливому лікуванню.
При чистці відбувається видалення зубного каменю – твердих відкладень, що формуються на зубній емалі, а також видалення зубного нальоту. Самостійно, в домашніх умовах, не вдасться впоратися з цими проблемами, оскільки просте чищення не допоможе позбавитися твердого жовтуватого чи коричневого нальоту, який псує посмішку. Краще звернутися до стоматолога, який проведе цю процедуру. Вона трохи неприємна та майже безболісна.
Етапи професійного чищення:
- чищення зубного каменю;
- чистка та видалення нальоту;
- полірування;
- установлення на 10 хвилин капи з гелем, що містить фтор.
Насамперед якомога безболісніше видаляється зубний камінь і не травмується емаль зуба. Далі видаляються залишки зубного каменю, м’який та темний наліт, який утворився від вживання кави чи куріння сигарет. Потім полірується поверхня зубів. Це звісно естетично і разом з тим це профілактика, оскільки зубному нальоту чи каменю складніше утворитися на гладкій поверхні. Наприкінці фторуванням чутливість емалі знижується та зменшуються неприємні відчуття від процедури. Також так забезпечується захист від карієсу.
Видалення зубного каменю та нальоту є важливим для здоров’я зубів та ясен. Тверді відкладення можуть призвести до захворювань ясен, що викликають неприємне дихання, кровоточивість і в деяких складних випадках втрату зуба. Це такі захворювання, як пародонтоз, пародонтит, гінгівіт. Їх симптомами також можуть бути утворення виразок та рухливість зубів. Фактори, що здатні спровокувати захворювання навколозубних тканин, крім недостатньої гігієни, різні. Зокрема, при неякісному стоматологічному втручанні, неправильному прикусові, порушенні обміну речовин, захворюванні внутрішніх органів, авітамінозі.
Таким чином, для підтримання здоров’я зубів та ясен було б добре відвідувати стоматолога регулярно, двічі на рік, та проводити профілактичну чистку. Слідуючи простим рекомендаціям можливо зберегти здорову та красиву посмішку.