Пошук пропозицій житла
Бажання заощадити або недовіра до агентств нерухомості — не важливо, що підштовхує покупців відмовлятися від послуг посередників і шукати житло власними силами. Рішення прийнято, але до втілення його в реальність далеко: дошки оголошень завалені пропозиціями від ріелторів і всіляких напівлегальних маклерів. Виникає резонне питання: де ж знайти власника?
Соціальні мережі
У кожній соціальній мережі є величезна кількість спільнот для бажаючих вийти на угоду з нерухомості «без третіх осіб». Будь-який з цих ресурсів може запропонувати ряд груп, призначених для пошуку житла від власників. Розміщення оголошень там не завжди безкоштовне, але результат може коштувати витрачених коштів, якщо спільнота наповнена живими користувачам.
Розмістити пост у себе на сторінці — теж непоганий спосіб заявити всьому оточенню про плани придбати нерухомість.
Паперові оголошення
Ще не канули в лету розвішені на стовпах оголошення з відривними листочками. Розклеїти їх можна не тільки в місцях високої прохідності (поруч з торговими центрами, зупинками і банками) та біля під'їздів в бажаному районі, але і в безпосередній близькості від БТІ, нотаріальних контор, паспортного столу. Люди, що вступають у спадок, які готують документи до продажу житла часто ходять по перерахованим вище маршрутами.
Разом веселіше
Один з дієвих способів — розширити коло людей, залучених в пошук відповідного варіанту. Друзі, родичі та колеги можуть знайти ще тільки готується до продажу квартиру, випередивши оперативних агентів.
Підписка
Всім відомі в Інтернеті дошки оголошень пропонують розсилку з інформуванням про появу нових оголошень за заданими критеріями. Не варто ігнорувати цю послугу, адже за допомогою неї можна перехопити шуканий варіант до того, як посередники його облюбують.
Спеціалізовані ресурси
Вони являють собою бази нерухомості, де оголошення може побачити майже будь-який користувач, але контактні дані власника об'єкта повідомляються тільки за фіксовану ціну. Незважаючи на платність, а іноді і дорожнечу способу, безліч агентств все ж користується цими базами. Саме тут найменша кількість неіснуючих пропозицій і підозрілих квартир. Один з таких ресурсів — всеукраїнський портал нерухомості Nedviga-pro.
Пошук на місцевості
Об'їхати район, в якому планується купівля — не найгірша ідея навіть в нинішній час. На вікнах квартир і на парканах будинків можна побачити банери або дошки, що повідомляють про продаж. Не завжди самі власники є авторами подібних оголошень, але співвідношення пропозицій «від господаря» і «від агентства» поки явно на користь перших.
Перераховані вище способи прості і доступні кожному претендентові. Нехай пошук житла — справа трудомістка, при правильному підході праця увінчається успіхом. Важливо пам'ятати, що поспішати, піддаватися емоціям і здійснювати імпульсивні вчинки тут не можна. Варто відміряти собі достатньо часу на виконання поставленого завдання: від трьох до шести місяців. Це дозволить не тільки виважено розглядати варіанти, але і досліджувати ринок нерухомості.