Новоутворення все частіше діагностуються онкологами. З цієї причини онкологія стала важливою областю медицини. Завдяки якій діагностовано безліч новоутворень і відомо, як їх лікувати і що робити при виявленні важко виліковних захворювань. Лікування раку вимагає прийому складних препаратів, що негативно позначається на фізичному стані пацієнта. Найголовніше, щоб лікування було успішним.
Коли вам слід звернутися до онколога?
Онколог виявляє і лікує передракові стани, новоутворення та їх ускладнення. Діагностика раку на ранній стадії його розвитку дає хороші шанси на одужання, через що, при будь яких симптомах або ознаках потрібно звернутися в онкологічний центр. Через широкий спектр захворювань діагностувати ракові утворення непросто. Тому рекомендується так звана онкологічна пильність, тобто ретельне спостереження за змінами в організмі і самообстеження. Будь-яка зміна зовнішнього вигляду шкіри або функціонування організму може бути сигналом того, що з нашим тілом відбувається щось погане. Якщо ви відчуваєте такі симптоми, як поява родимок, новоутворень, шишок, зміна форми і кольору родимок, захриплість або кашель, що триває кілька тижнів, поява крові в калі або сечі, виділення із сосків, кровотеча між менструаціями і після менопаузи, усе це свiдчить про те що вам бажано прийти на онкологічна консультацію.
Як виглядає візит до онколога?
Відвідування онколога нічим не відрізняється від відвідування лікарів інших спеціальностей. Однак через важкість захворювання, яким є рак, відвідування онколога викликає у пацієнтів занепокоєння. Тому, якщо ви збираєтеся на консультацію, варто піти на неї в компанії коханої людини. Це додасть вам впевненості і, безумовно, стане легше. Перед відвідуванням онколога варто підготувати список ліків, що приймаються, записати тривожні симптоми і історію хвороби. Візит починається з інтерв'ю, в ході якого всі спостереження і інформація дозволяють встановити правильний діагноз. Після співбесіди лікар приймає рішення про подальше лікування або пройти поглиблену діагностику. Обстеження, призначені онкологом, можуть включати: рентген, комп'ютерну томографію, мамографію, магнітно-резонансну томографію, ендоскопію і УЗД окремих органів. При виявленні ракових змін онколог планує процес онкологічного лікування з точки зору фармакології, хіміотерапії і променевої терапії. Він також направляє на хірургічні процедури, бере участь в паліативнiї допомозi та співпрацює з псіхоонкологамі.