Інструменти для видалення зубів розрізняють по області застосування - для верхньої і нижньої щелепи, а так само в залежності від положення зуба в порожнині рота. У більшості випадків стоматологічні щипці для видалення верхніх зубів представляють так звані прямі щипці, а так само щипці байонети, що мають подвійний вигин. Для нижньої щелепи доцільно використання дзьобоподібних щипців.

У асортименті інтернет-магазину texmed.com.ua представлені як класичні форми щипців, так і вдосконалені, більш сучасні, такі як: щипці з глибоким захопленням, ультратонкі кореневі щипці і багато інших. Для зручності роботи з щипцями для видалення зубів передбачені два варіанти виконання рукоятки: рифленою з ретенционной рискою і анатомічною.

Хірурги-стоматологи, якщо потрібно, використовують щипці для видалення зубів. Інструмент діє за принципом важеля: лікар захоплює їм коронку або корінь, розхитує його з боку в бік, а потім висмикує від низу до верху.

Конструкція

Стоматологічні щипці для видалення ураженого зуба складаються з наступних елементів:

  • Щічки або губки (робочі частини). Ними лікар захоплює і фіксує коронку.

  • Рукоятки. Якщо їх з'єднати, моляри або різець добре тримається в щічках, якщо роз'єднати - щічки розкриваються.

  • Замок. Поєднує рукояті і робочу частину.

На рукоятках і губах передбачені насічки, щоб під час роботи вони не вислизали з коронки або з рук лікаря.

Види інструментів

Виробники створюють зубні щипці відповідно до стандартів міжнародної класифікації:

  • Дзьобовидні. Губки розташовуються в одній площині з ручками, але вигнуті кінці змикаються один з одним по внутрішньому краю у формі дзьоба. Лікар обирає їх для видалення зуба чи коренів нижньої щелепи.

  • Інструмент для видалення зубів мудрості знизу. Вигнуті у формі дзьоба губки розташовані перпендикулярно рукояткам.

  • Багнетоподібні або універсальні. Інша назва - байонети. Прямі губки, що звужуються до кінчиків, і рукоятки знаходяться в одній площині. Лікар вибирає їх при екстракції верхніх коронок.

  • Прямі. Щічки плоскі і прямі. Ними зручно витягувати верхні зуби мудрості, коріння.

  • S-образні зубні щипці. Губи згинаються і не змикаються. Стоматологи користуються ними, якщо потрібно видалити коріння молярів, премолярів. Щоб витягнути моляри зліва чи справа, вибирають моделі з однією зігнутою губою, інша залишається прямою.

Перед прийомом пацієнта стоматолог-хірург готує кілька типів інструментів.