Якщо ви шукаєте підрядників чи постачальників, проведення комерційного тендеру стане вигідною альтернативою прямим угодам. Як провести комерційний тендер, якщо ви жодного разу це не робили, та де дізнатися більше про правила його проведення? Пропонуємо дізнатися з цієї статті.
З яких етапів складається процедура тендеру
Кожен комерційний тендер умовно складається з таких етапів:
- Замовник оголошує тендер (приклад: https://smarttender.biz/komertsiyni-torgy/).
- Потенційні постачальники отримують сповіщення про тендер.
- Зацікавлені постачальники вказують свою ціну за товар чи послугу, надають необхідні документи та виконують інші умови, зазначені в оголошенні тендеру.
- Замовник відбирає, кого допустити до торгів.
- Відбуваються торги, протягом яких учасники знижують свою ціну за товар чи послугу.
- Замовник вибирає переможця та укладає з ним договір.
Детальніше кожен етап виглядає наступним чином:
Оголошення тендеру
На цьому етапі ви створюєте оголошення тендеру, в якому зазначаєте, що саме хочете придбати (наприклад, меблі або послуги SMM). Вказуєте максимальну ціну, яку готові заплатити, та вимоги до постачальників (наприклад, надати підтверджувальні документи, відгуки тощо). Оголошення публікується на електронному майданчику, з якого ви вирішили працювати.
Як вибрати електронний майданчик
Тут все просто: чим більший майданчик, тим більша кількість постачальників на ньому працює, а отже тим більшою буде конкуренція у ваших тендерах. Крім цього, великі майданчики зазвичай пропонують додаткові послуги: допомогу особистих менеджерів і юристів, розсилку сповіщень, аналітику та інші зручні інструменти для проведення торгів.
Хто братиме участь у ваших тендерах
Ви можете проводити тендер як для обмеженого кола постачальників (в такому випадку запрошення на участь отримають лише вказані вами компанії), так і для всіх, хто зареєстрований на майданчику (це значно збільшує кількість потенційних учасників).
Кого допускати до торгів
В комерційних торгах немає чітких правил щодо відбору — тут ви як організатор вирішуєте все самостійно. Правильно допускати до торгів тих, хто виконав всі ваші вимоги з оголошення. Наприклад, надав повний пакет необхідних документів, підготував презентацію та захистив її, надав зразки матеріалів і т.д.
Хто перемагає в торгах
Протягом торгів учасники пропонують свою ціну за товари чи послуги, які ви закуповуєте, та поступово знижують її до максимально допустимого для них рівня. Після закінчення торгів ви вибираєте переможця. Це не обов’язково має бути учасник з найнижчою ціною — при виборі ви можете керуватися особистими вподобаннями чи іншими критеріями.
Де дізнатися більше про проведення комерційних торгів
10 червня майданчик SmartTender.biz проводитиме безкоштовний вебінар «Цифрова трансформація закупівель» для комерційних організаторів, де буде розказано про особливості проведення електронних тендерів. Для того, щоб долучитися, заповніть форму реєстрації на сторінці анонсу події.