Обстеження зазвичай проводиться в положенні пацієнта лежачи на спині. Лікар покриває шкіру спеціальним гелем для забезпечення повного контакту головки камери зі шкірою й усунення бульбашок повітря, ця речовина нейтральна для шкіри та легко змивається водою з милом. Шляхом переміщення головки камери виходять зображення усього досліджуваного органу, які видно на екрані монітора. На https://urosvit.com/ultrazvukove-doslidzhennya/uzd-organiv-cherevnoy-poroznuny-lviv/ можна дізнатися про цю послугу більш детально, та записатися на зустріч до лікаря.

Правильне УЗД черевної порожнини

Умовою для правильного ультразвукового дослідження черевної стінки органів малого таза є наповнення сечового міхура. Сечовий міхур, наповнений сечею, виштовхує кишкові петлі з малого таза і являє собою свого роду «ультразвукове вікно», що дозволяє спостерігати за жіночими репродуктивними органами, чоловічою простатою і сечовим міхуром.

Як проходить УЗД черевної порожнини?

Обстеження починається з того, що пацієнта укладають на кушетку та оголюють досліджувану область, в даному випадку живіт. Під час процедури використовується гель для поліпшення контакту зонда з досліджуваної поверхнею. Його наносять на голову і шкіру. Під час обстеження лікар переміщує датчик, надаючи на нього тиск в певних місцях і пропонуючи пацієнтові виконати прості маневри, наприклад, зробити глибокий вдих і затримати дихання або повернутися в бік. Отримані прогнози видно на екрані в режимі реального часу. Під час обстеження лікар може провести вимірювання і зберегти певні зображення, а потім роздрукувати їх і додати до описового результату.

УЗД черевної порожнини дозволяє серед іншого оцінити:

  • розташування органів черевної порожнини,
  • розмір органів - тобто недорозвиненням, або зі збільшенням одного з них,
  • будову органу - порушення його можна побачити, наприклад, при цирозі печінки,
  • ехогенність паренхіматозних органів - при її відхиленні можна запідозрити порушення цих органів, такі як стеатоз або токсичне ураження печінки,
  • наявність вузлових змін органів,
  • наявність кіст в органах,
  • наявність рідини в порожнині очеревини і інших просторах,
  • наявність, напрямок і швидкість кровотоку в кровоносних судинах.

УЗД черевної порожнини - це швидке, неінвазивний і безболісне обстеження, яке, однак, вимагає проведення і оцінки кваліфікованим фахівцем. Це цінне джерело важливих даних, які допомагають діагностувати численні патології. В цей час це одне з основних методів візуалізації, що використовуються в медицині.