Вегани їдять тільки продукти рослинного походження, іншими словами, вони не їдять м’ясо або продукти тваринного походження. Веганський спосіб життя часто є не тільки вибором дієти, пропонованої на сайті https://sz.lviv.ua/vegan_alternatyvy/, турбота про тварин, навколишнє середовище або власне здоров’я - лише деякі з багатьох причин, чому варто вибрати спосіб життя на основі рослин.
Чому варто вибирати рослинну дієту?
Стає все більш очевидним, що споживання продуктів тваринного походження є серйозною причиною багатьох захворювань. І оскільки рослинна дієта пропонує одне рішення для всіх - рух до дієти та способу життя без тварин набирає обертів. Рослинна дієта рятує багатьох тварин від страждань, зменшує їхній індивідуальний вуглецевий слід і сприяє створенню справедливого світу. У той же час рослинна їжа може забезпечити здорове та різноманітне харчування.
Вегетаріанство та веганство мають давні традиції
Рослинна дієта вже давно відіграє певну роль, будь то релігійна, політична чи соціальна. Концепція вегетаріанства та веганства вперше набула культурного значення у 8 столітті до нашої ери від релігійного попередника індуїзму в індійських культурах. Однак навіть у Європі, у VI столітті до нашої ери, деякі грецькі філософські школи відмовлялися вживати м’ясо з етичних міркувань, а пізніше з економічних, екологічних та охорони здоров’я. У свою чергу, назва "веганство" з'явилося лише в 1944 році і є скороченням від слова "вегетаріанство".
Що їсти на веганській дієті?
Харчування без м’яса та продуктів тваринного походження надзвичайно різноманітне - перехід на більш рослинну дієту відкриває нові та захоплюючі кулінарні можливості. Така дієта включає:
-
Овочі та фрукти, такі як помідори, капуста, буряк, гарбуз, часник, оливки, брокколі, яблука, нектарини, чорниця, банани, дині та апельсини. Цей вид їжі є важливим джерелом вітамінів, мінералів, фітонутрієнтів та клітковини.
-
Багаті джерела білка - бобові, такі як сочевиця, нут, горох, квасоля, соєві боби та люпин.
-
Цілісні зерна та зернові, такі як овес, жито, спельта, пшениця, ячмінь, просо та рис, а також псевдо зернові злаки, такі як кіноа, амарант та гречка. Вони забезпечують складні вуглеводи, клітковину та фіто хімікати.
-
Горіхи та насіння, такі як насіння льону, коноплі, та волоські горіхи забезпечують здорові жири та інші цінні поживні речовини.
Альтернативою для веганського м’яса - є тофу, веганські бургери, відбивні, ковбаси, доступні в різних варіантах - на основі соєвих бобів, сейтану або люпину.