Ми не звикли користуватися шкільними бібліотеками, а ось закордоном діяльність бібілотек, які фактично виконують роль медійних центрів, досить популярна. Шкільні медійні центри несуть під собою як літературні, цифрові так і технологічні ресурси, що є доступними для викладачів у ролі доповнення до існуючих навчальних планів. Це можуть бути як друковані так й електронні видання, носії DVD та інформаційно технологічні системи. Частіше за все такі ресурси зберігаються в шкільній бібліотеці чи в медійному центрі чи можуть бути використані задля залучення школярів.

Ті, хто працює в шкільних медійних центрах займаються всебічною освітою з усіх напрямків грамотності та технологічності починаючи від наймолодших студентів й закінчуючи випускниками. Шкільні засоби масової інформації відносяться до загального розділу «бібліотечних та інформаційних наук», проте більше фокусуються на інформаційних технологіях та правильному використанні медіа зокрема в навчальних закладах.

«Спеціалісти з питань бібліотечних медійних центрів надихають студентів критично мислити, завзято досліджувати, навчатися вправному читанню та етично використовувати інформацію», - заявляє Сара Келі Джонс, президент Американської асоціації шкільних бібліотекарів.

Важливість інформаційних технологій в школах

На ряду зі шкільними адміністраторами вищого рівня, бібліотекарі (особливо ті, хто займається шкільною медійною експертизою) взаємодіють з багатьма представниками студентства та членами факультету тим чи іншим шляхом. Вони щоденно впливають на навчальний план, успішність учнів та на шкільні технологічні можливості закладу й таким чином стають невід’ємною частиною складової успіху школи.

Так як технології та електронні ресурси набирають більший попит у суспільстві, роль бібліотекарів буде продовжувати набувати чинності. Згідно з Національним центром статистики в сфері освіти протягом 2011-2012 навчальних років, 79 000 з 85 500 державних шкіл в США відзвітували про наявність бібліотечних медійних центрів. Правильне управління та ефективність використання таких осередків є життєво необхідним. Медійні центри та їх працівники надають неоціненну допомогу в навчанні студентів за допомогою збору та управлінню інформацією. Про це й свідчить появи таких центрів у шкільних бібліотеках.

Кар’єра в сфері шкільного медіа

Традиційна модель шкільної бібліотеки була перероблена таким чином, щоб вона включала в себе також навчання студентів навичкам навігації в інтернеті та збору інформації на різних онлайн ресурсах. Дуже важливо для викладачів також мати відповідні навички, щоб вони могли належним чином інтегрувати технічну освіту в свою навчальну програму. Зазичай бібліотекар в наші дні цифрової реальності повинен виконувати водночас декілька задач. Акцент на шкільних медійних центрах робить бібліотекарів лідерами в сфері освітніх технологій та експертами в галузі управління інформацією. Нижче будуть наведені приклади тих, хто пов’язав своє життя зі шкільними медіа.

Спеціалісти інформаційних технологій

Спеціалісти з питань інформаційний технологій намагаються еволюціонувати навчальні класи до віку цифрових технологій. Вони спеціально навчені різним галузям інформаційних технологій, так як це стосується освіти та роботи вчителів з учнями задля того, аби усі могли налагодити комфортні відносини із цифровими ресурсами.

Консультанти вчителів та бібліотекарів

Вони працюють над багатьма питаннями, аби покращити та підвищити функціональність шкільних бібліотек. Також консультанти допомагають покращити співпрацю між вчителями та бібліотекарами, що допоможе використовувати технологічні ресурси на повну потужність.

Директори з навчальних планів

Люди цього фаху допомагають створити учбові матеріали з самого нуля, аби зробити їх максимально цікавими та ефективними. Вони дуже часто використовують різноманітні ресурси для розробки цілісної учбової програми, яка охоплюватиме різноманітні області освіти. У наші дні медіа та технології відіграють важливу роль в створенні навчальних матеріалів, та директори відповідальні за їх розробку повинні повністю володіти інформацією про те, що відбувається в медійно- технологічному секторі.

Кар’єрна перспектива

Національний центр статистики з питань освіти оприлюднив звіт, що свідчить: "рекомендовані кадрові рівні для бібліотек та медійних центрів не задовольняються багатьма школами; проте там, де ці кадрі присутні, вони справді впливають на зміст навчального процесу".

Проте медійні центри в школах набирають все більшої популярності, кадрові потреби поки не відрегульовані до кінця. Прями наслідком цього є той факт, що бібліотекарі з навичками роботи в інформаційних технологіях користуються попитом і така тенденція буде тільки зростати в найближчі роки.

Переклад статті з англійської мови на українську мову зроблено спеціально для сайту спеціалістами з бюро перекладів Glebov