Ви, напевно, не раз задавалися питанням, як це відбувається, що колеса на велосипеді обертаються так гладко, комп’ютерний вентилятор працює так тихо, а автомобільне крісло легко регулюється - кожному такому руху ми зобов’язані підшипникам, вибір яких пропонує інтернет магазин на сайті https://uzp.net.ua/brendy/fag/. Сьогодні ви дізнаєтеся про типи підшипників та їх роботу, а також приклади їх застосування.
Як правильно вибрати підшипник?
Обертальний рух, хоча ми цього часто не усвідомлюємо - це те, з чим ми стикаємось щодня. Багато обладнання, машини та пристрої, якими ми користуємось щодня, не функціонуватимуть без обертального руху, а отже, без використання підшипників. Оскільки різним типам підшипників ми завдячуємо тихому та плавному переміщенню величезної кількості елементів, наприклад:
- велосипедних або автомобільних коліс,
- двигунів у побутовій техніці,
- коліс у кріслах,
- вентиляторів у комп’ютерах або кухонних витяжках та багатьох-багатьох інших.
Те саме стосується спеціалізованих машин та устаткування, що працюють як для великих виробничих процесів, так і для менших послуг. Без підшипників також був би високий опір руху, тобто тертя, яке призвело б до швидкого зносу деталей машин і вимагало їх частої заміни, чого ми всі хотіли б уникнути.
Що таке підшипник?
Відповідь однозначна - той що знаходиться на колесах. І саме для цього були винайдені підшипники, їх завдання - полегшити рух. Однак з їх допомогою ми нічого не переміщаємо безпосередньо у вибраній площині, вони полегшують переміщення одного елемента по відношенню до іншого.
Це не менше того, що підшипники передають рухи, тобто підтримують і направляють елементи, які рухаються відносно один одного. Водночас він дозволяє передавати силу, тобто навантаження, на окремі елементи з мінімальним тертям.
Як підшипник діє на практиці?
Припустимо, ви хочете розмістити вал у корпусі так, щоб він підтримувався ним і в той же час мав можливість обертатися незалежно від нерухомої частини. Коли ви не використовуєте підшипники, ці елементи починають зношуватися через навантаження, що виникають під час роботи пристрою та взаємного тертя вала та корпусу один про одного.
Однак, коли ви оснащуєте той самий механізм підшипниками, це, безумовно, також спрацює. Важливо, що вал буде тихо обертатися в корпусі з меншим тертям, а отже, і меншою енергією обертання, а також з мінімальним зносом корпусу та матеріалу вала. Таке рішення виглядає набагато краще.