Зараз медицина використовує новий підхід у лікуванні раку - персоналізований. Пацієнтів вже не рівняють під одну мірку, використовуючи однакові препарати та дози для всіх. 

Під час лікування та діагностики враховується багато показників та факторів, в тому числі генетика й антропометрія. Головна мета - розробити ефективний для людини препарат, що матиме найменшу кількість побічних ефектів. 

Як персоналізована медицина вирішить проблеми онкології та чи може допомогти у подоланні недуги? На це питання нам відповіли експерти, котрі представляють центр фармації “Хемотека”.

Чому вирішили спробувати персоналізовану медицину

Спостерігаючи за станом пацієнтів, які проходять онкотерапію, вчені та лікарі дійшли висновку, що потрібні індивідуальні схеми лікування для кожного хворого, адже розмір та локалізація пухлин варіюється від пацієнта до пацієнта, бо ракові клітини мають унікальний генетичний код. Може статися так, що препарати виявляться дружніми до пухлини й не призведуть до покращення стану. 

Паралельно експерти наголошували на токсичності цитостатиків, а вартість хіміопрепаратів залишалася занадто високою для більшості людей. Так розвинувся напрямок персоналізованої медицини в аспекті лікування раку. 

Як точно розрахувати дозу препарату

За ідеальних умов лікування, хіміотерапія має стати на 100% згубною для ракових клітин та не мати побічного впливу на здорові клітини організму.

Перед лікарями постає задача - точно визначити ефективне та безпечне дозування для окремого хворого. Саме тому онколог враховує наступні персональні показники:

  • вагу, зріст людини;

  • супутні хвороби;

  • персональну чутливість та непереносимість;

  • тип та локалізацію пухлини.

Як це впливає на вартість лікування

Персоналізована медицина його істотно здешевлює. Раніше пацієнти купували стандартні за об’ємом флакони рідини й до 35% ліків йшло на утилізацію через непотребність. Це означає, що пацієнт може уникнути лікування, яке навряд чи подіє, а також призведе до серйозних побічних ефектів. 

Також за умови виготовлення рецептурного препарату надлишків немає. Й вартість відповідно нижча - оплата за реально використаний об’єм.

Пацієнти можуть самостійно розрахувати вартість курсу терапії, а також замовити за рецептом ліки від онко на сайті “Хемотеки”. До речі, формування хеморецептів відбувається онлайн - безпосередньо на сайті chemoteka.com.ua. Рецепт створюється автоматично, у нього зазначаються наступні відомості: 

  • схема приймання препаратів;

  • дозування залежно від зросту та віку;

  • обсяг розчину для введення.

Для виробництва онкопрепаратів лабораторія “Хемотеки” використовує високоякісні субстанції з Європи, Японії та США. Доставка виготовлених препаратів здійснюється до одного з хемоцентрів в Україні.