Банківські клієнти можуть обрати валюту власної платіжної картки на вибір - гривня, долар США або євро. Й залежно від обраної валюти, банки пропонують різні умови користування платіжним засобом: тариф за обслуговування, комісії, строки погашення кредитного ліміту тощо.

Яка картка потрібна для розрахунків на території України та якою користуються частіше наші співгромадяни? Відповідь напевне знають представники “Райффайзен Банку”.

Дебетова у валюті

Це звичайна банківська платіжна картка, валютою якої є долар або євро. Такі картки видають українські банки громадянам України, які бажають перевести особисті кошти у валюті у безготівку або часто купують щось на закордонних сайтах.

Відкривши валютну картку, клієнт заощаджує на різниці курсу, бо конвертація відсутня. Проте іноземна валюта картки не забороняє проводити розрахунків і в мережі національних магазинів. Просто під час оплати долар чи євро конвертуються у гривню й списуються з рахунку.

Кредитка

За банківськими правилами, можна замовити кредитну картку лише у національній валюті. Тримачі охоче використовують такий засіб для розрахунків, бо за потреби можна у будь-який час скористатися кредитним лімітом - сплатити за товар кредитними коштами.

Така послуга від банків надається безкоштовно у межах пільгового періоду, що складає майже 2 місяці. Протягом цього часу відсотки за кредитування не нараховуються й повернути потрібно лише тіло кредиту без переплат.

До речі, наявна кредитка з достатнім кредитним лімітом - обов’язкова умова для купівлі товару в спрощений варіант безвідсоткової розстрочки (послуга “Оплата частинами”). В такому разі загальна вартість товару розділяється на кілька рівних частин: перший платіж відбувається під час оформлення покупки на касі. Наступні кожного місяця списуються з рахунку автоматично. Навіть якщо на балансі буде нуль гривень, оплата відбудеться в межах кредитного ліміту.

Дебетова у гривні

Такий тип карт мають більшість громадян, адже на картку для виплат люди отримують заробітну плату, пенсію, стипендію, “дитячі” та інші виплати від держави. Саме тому дебетову картку використовують для розрахунків на касі, переказу коштів, оплат комунальних послуг, збереження заощаджень у безготівці.

Навіть маючи кредитку на руках, дозволено оформлювати додаткову дебетову картку з вигідними умовами користування, наприклад, для отримання нижчих цін у магазинах, накопичення кешбеку, безоплатного обслуговування.

Для довідки: власники зарплатних райфкарток отримають вигідні кредити для фізичних осіб готівкою. Таким позичальникам не потрібно додатково підтверджувати щомісячний дохід паперовою довідкою, їм доступні більші суми споживчого кредитування.

Але банківське кредитування відсоткове. На відміну від користування кредитними коштами з картки, тут немає пільгового періоду - відсоток нараховується з першого дня позики.