Вартість «автоцивілки» складається з базового тарифу, помноженого на особисті коефіцієнти. Вартість розраховується для кожного водія окремо та залежить від страхової історії.

Як заощадити на особистих коефіцієнтах?

Машина, Авто, Спортивная Машина, Автомобиль

1. Не затягуйте з перереєстрацією машини під час переїзду

Найвищі територіальні коефіцієнти (КТ) – у містах-мільйонниках. Жителям області ОСЦПВ на BritishInsurance обійдеться помітно дешевше, незважаючи на те, що насправді більшість їх експлуатують авто в мегаполісі — щодня їздять у місто на роботу і з роботи.

Тому, якщо вирішили купити квартиру або будинок в області — не відкладайте і перереєстрацію автівки. Деякі мешканці великих міст з метою економії оформляють машину на родича, наприклад, на дідуся, зареєстрованого в області. Ухвалюючи таке рішення, враховуйте ризики. Наприклад, якщо дідусь помре, довіреність анулюється, і ви не зможете користуватися автомобілем. Отримати автівку назад вдасться лише за півроку, вступивши у спадок. Якщо, звичайно, не доведеться вести за машину бій із іншими спадкоємцями.

2. Не їздіть взимку – вимагайте знижку

Коефіцієнт сезонності (КС) починає знижуватися, якщо експлуатуєте авто 9 місяців на рік і менше. Якщо машина потрібна вам тільки для поїздок влітку на дачу - можна заощадити аж до 50% вартості автоцивілки (КС = 0,5 при використанні машини 3 місяці на рік). Якщо машина стоїть у гаражі з листопада до березня — вдасться знизити вартість ОСЦПВ майже на 20%.

3. Не оформлюйте дрібні аварії

КБМ (бонус-малус) - по суті знижка за безаварійну їзду. При першій покупці поліса ОСЦПВ водієві надається КБМ = 1 (приймемо його за 100%). За рік не сталося жодної ДТП з вашої вини? Наступного разу коефіцієнт знизиться на 0,05 (5%). Відповідно зменшиться і вартість автоцивілки. Що більше років безаварійної їзди, то дешевшим буде обходитися поліс ОСЦПВ.

Тому багато водіїв намагаються не оформляти дрібні аварії як ДТП. Найпростіше і дешевше заплатити сусідові за подряпину на місці, ніж потім кілька років переплачувати за страховку.

Іноді при перерахунку виникають помилки: наприклад, якщо ви міняли паспорт, якщо у вас кілька полісів ОСЦПВ або страховий агент припустився помилки.

4. Не тягніть із отриманням прав

Коефіцієнт вік-стаж (КВС) пов'язують з часом отримання прав, а не з початком водіння.

Так, якщо ви плануєте купити машину за два роки, отримуйте права зараз. Ці два роки увійдуть до стажу — навіть якщо ви жодного разу не сіли за кермо.

5. Не купуйте відкритий поліс без необхідності

При «відкритій» страховці КБМ у разі безаварійної їзди зменшується лише для власника автомобіля.

Якщо ж в ОСЦПВ вписано обмежену кількість водіїв (наприклад, члени вашої сім'ї), то КБМ зменшуватиметься у всіх. Навіть якщо левову частку часу за кермом проводить власник авто, тобто ви.

6. Оформляйте поліс заздалегідь

Експерти British Insurance відзначають, це може бути додатковим тарифним фактором. Так, якщо прийдете оформляти новий поліс за 30-40 днів до закінчення терміну дії старого, цілком можливо, ви зможете отримати знижку.

7. Гасіть вчасно кредити

Зараз страховик до визначення тарифу по полісу ОСАГО вправі враховувати багато чинників. Такими факторами можуть бути, наприклад, кредитна історія, історія страхування клієнта в компанії, різниця між датами укладання та датою початку терміну полісу.