Гірчиця - одна з небагатьох культур, придатних для вирощування в посушливих умовах, при цьому вона має низку корисних агротехнічних якостей. Однак потрібно враховувати, що для отримання високих урожаїв цієї рослини важливим є правильний вибір сорту.
Цікавить продаж гірчиці гуртом? Шукайте інформацію про це на сайті goldexim.net!
Гірчиця є затребуваною олійною культурою та хорошим попередником для озимих зернових культур, оскільки рано звільняє поле та сприяє зниженню його засміченості. Крім того, вона покращує структуру, підвищує родючість ґрунту і може використовуватися для різних цілей.
У світі широкого поширення набули гірчиці сарептська (сиза, російська), біла (англійська) та чорна (французька, справжня). Цікаво відзначити, що з усіх перерахованих видів лише другий відноситься до роду гірчиці Sinapis, а інші до роду капуст Brassica. До Державного реєстру селекційних досягнень, дозволених до використання в нашій країні, сьогодні включено 24 сорти гірчиці сарептської, 21 сорт гірчиці білої та 3 сорти чорного різновиду. Вони допущені до обробітку у всіх зонах, що свідчить про високу пластичність цієї культури. У зв'язку з цим постає питання про грамотний вибір сорту для посіву. Багато в чому відповідь на нього залежить від того, на яку мету виробник збирається направити врожай.
Варіанти використання
У посушливих умовах гірчиця реалізує свій потенціал приблизно наполовину, проте її привабливість полягає в тому, що за низької продуктивності вона є рентабельною за рахунок високої вартості.
Крім цього, гірчицю можна вирощувати на зелений корм, силос і як сидеральну культуру. Для цих цілей більше підходить гірчиця біла, яка раніше сарептського вигляду формує і дає вищий урожай зеленої маси. Скошувати рослини, що спрямовуються на харчування тварин, слід до початку утворення стручків, оскільки після цього в них різко зростає вміст гірчичних масел. Застосування такого корму може бути небезпечним для худоби.
При вирощуванні як зелене добрива гірчицю слід прибирати до початку цвітіння, поки рослини залишаються м'якими і добре піддаються подрібненню та закладенню в ґрунт. Потужна коренева система цієї культури добре дренує та збагачує поле органічною речовиною, а пожнивні та кореневі залишки здатні пригнічувати діяльність багатьох хвороботворних мікроорганізмів. Вирощування зернових культур після гірчиці, як і після будь-яких капустяних видів, забезпечує збільшення врожаю на 10–15% без додаткових витрат, що підвищує продуктивність сівозміни та ефективність у цілому.