Фарба може бути простим способом оновити або ж врятувати ваші меблі. Незалежно від того, чи хочете ви просто освіжити улюблений дерев’яний стіл або повністю відреставрувати знахідку з “блошиного” ринку, пофарбувавши її, вона виглядатиме чудово.
Речі, які знадобляться
Для того щоб отримати прекрасний результат - дотримуйтесь інструкцій, які описані нижче. Для надання свіжості старим предметам, вам знадобиться:
- найперше - це фарба по дереву, яку будемо наносити на поверхню;
- шліфувальна губка;
- малярська стрічка;
- грунтовка;
- пензель;
- тканина або газети.
Крок 1: Підготуйте поверхню
Почніть з видалення будь-яких предметів, які ви не хочете, щоб були пофарбовані. Для комода це означатиме вийняти ящики, які будуть фарбуватися окремо, та ручки.
Крок 2: Відшліфуйте поверхню
Більшість дерев’яних меблів перед фарбуванням буде перебувати у одному із трьох станів:
- необроблена деревина;
- оброблена або пофарбована деревина у хорошому стані;
- пофарбована або оброблена деревина, яка відколюється і лущиться.
Незалежно від стану деревини, її шліфування не буде зайвим. Це допоможе новому шару фарби або грунтовки краще зчепитися з поверхнею.
Рекомендується спочатку використовувати грубодисперсний наждачний папір, а потім плавно переходити до мілкодисперсного, доки на фініші не отримаємо гладеньку поверхню.
Також цими маніпуляціями можна буде скористатися, якщо фарбування дерева не дасть необхідного результату. Але перед цим краще використати розчинники, які допоможуть зняти шар нанесеної фарби.
Крок 3: Погрунтуйте деревину перед фарбуванням
Зазвичай рекомендується грунтовка. Це допомагає фарбі міцніше зчеплюватися з поверхнею.
- За допомогою пензля або валика нанесіть тонкий шар грунтовки.
- Дайте йому висохнути перед нанесенням фарби (іноді це може зайняти до 24 годин).
- Якщо залишилися зазори, відшліфуйте їх і нанесіть другий шар грунтовки. Грунтовки на масляній основі добре герметизують пористу поверхню деревини.
Крок 4: Фарбування
Процес краще розпочинати із тоненького шару фарби, оскільки на товстому з більшою ймовірністю з’являться краплі. Використовуйте пензлик із синтетичною щетиною для латексної фарби та щітку з натуральною щетиною для фарб на олійній основі.
Поради щодо фарбування деревини:
- Обов’язково дайте фарбі добре висохнути перед нанесенням другого шару.
- Якщо ви хочете деформувати засохлі краплі фарби, вішліфуте їх перед тим як нанести другий шар фарби.
- Якщо після закінчення фарбування ви задоволені результатом, дайте меблям висохнути у добре провітрюваному приміщенні до повного висихання. Час висихання у різних фарб не однаковий, тому обов’язково дотримуйтесь інструкцій виробника.
- Герметично закрийте фарбу, щоб при необхідності використати її знову, або ж безпечно утилізуйте її, дотримуючись інструкцій.
Різні фарби підходять для різного виду деревини та різних цілей. Гарно обдумайте, де у вашій оселі будуть розташовуватися меблі (всередині чи на вулиці), а також як вони будуть використовуватися.