Відчуваючи проблеми с зором, особливо при глаукомі, людина намагається як можна скоріше їх позбутися. Але перед тим, як діагноз буде поставлений остаточно, необхідно пройти обстеження. Саме результати діагностики допоможуть лікарю скласти повну клінічну картину та підібрати найефективніший спосіб лікування.

На сьогоднішній день використовують декілька доволі результативних методів діагностики, які дозволяють зрозуміти стадію захворювання та які наслідки воно спричинило. Зокрема виокремлюють такі методи:

·       Електронна томографія;

·       Тонометрія;

·       Гоніоскопія;

·       Офтальмоскопія;

·       Оптична когерентна томографія.

Звісно, це далеко не всі методи діагностики. Конкретний спосіб визначає лікар, виходячи зі скарг пацієнта, а також інших факторів.

Необхідно розуміти, що чим раніше буде проведено обстеження, тим краще. Є всі шанси уникнути операції та відбутися лише медикаментозним лікуванням. Це і безпечніше, і дешевше, і більш комфортно з психологічної точки зору.

Основні методи лікування

Як було зазначено вище, є два способи лікування глаукоми. Перший – це медикаментозний або, як його ще називають, консервативний. Полягає він у тому, що лікар офтальмолог прописує певний курс медичних препаратів, який потрібно відповідально пройти. На ранніх стадіях захворювання цього буває цілком достатньо, щоб позбутися глаукоми.

Якщо ж глаукома знаходиться на тій стадії, на якій консервативний метод вже не ефективний, тоді звертаються до хірургічного втручання. І тут також є два варіанти – класична хірургія та лазерна.

Частіше за все віддають перевагу лазерній хірургії. По-перше, вона не викликає такі острахи та сумніви, як класична. По-друге, лазерна корекція вважається більш поблажливою, менш травматичною та ризикованою. Крім того, в неї є й інші переваги:

·       Проводиться під локальною анестезією;

·       Менший ризик можливих ускладнень;

·       Більш короткий відновлювальний період.

В той же час, лазерна хірургія не є панацеєю, і в деяких випадках вона може виявитись вже не достатньо ефективною. Тоді залишається лише класичне хірургічне втручання. Але не слід уникати його або намагатись відтермінувати, бо є значний ризик втратити зір назавжди. До того ж, досвідчений хірург офтальмолог зможе провести операцію надзвичайно майстерно, без особливого дискомфорту для пацієнта. Проведення операції відбувається на сучасному обладнанні, що знижує будь-які ризики негативних наслідків.