Підбираючи штори чи фіранки для кухні, потрібно враховувати особливості цього приміщення. Складові інтер’єру мають відповідати таким вимогам як нескладність в догляді, практичність і функціональність. Тканина, з якої виготовлений текстиль для кухні, повинна бути стійкою до забруднень, не вигоряти від сонячних променів та не линяти під час частого прання. Спеціалізований магазин тканин для штор і тюлевих фіранок – місце, де можуть запропонувати багато варіантів на вибір, тому потрібно звертатися саме туди.
Сучасна текстильна промисловість передбачила вимоги й потреби користувачів, тому використовує для шторних тканин спеціальні просочування, здатні відштовхувати пил та бруд. Чудовий варіант – поєднання натуральних бавовняних волокон із синтетичними. Такі тканини легко перуться, швидко сохнуть, не потребують прасування. Непоганою альтернативою є також суміш поліестеру з віскозою. Така тканина відрізняється зручністю та практичністю в користуванні.
Обираємо колір кухонних фіранок
Обираючи колір штор для кухні, потрібно орієнтуватися на загальний стиль та колірну гаму оформлення інтер’єру. Більшість вибирають кольори в тон шпалерам або меблям. Якщо кухня – невелика за розміром, то краще зупинити свій вибір на світлих відтінках, які візуально здатні збільшити простір. Одноколірні забарвлення пастельних відтінків, або смугасті, в дрібні квіточки, клітинку – теж непоганий варіант, особливо якщо такі принти пасують до стилю.
Білий колір краще не обирати, він надто вразливий для кухні, краще купити щось наближене до нього – беж, рожевий, пудровий, кремовий тощо.
Іще один популярний варіант підбору кольорів – контрастні відтінки стосовно кольору меблів чи стін. Тобто, на відміну від монохромності, коли весь інтер’єр приблизно однакового забарвлення, підібрати 2-3 контрастні кольори, або зробити текстильні вироби яскравим акцентом на загальному нейтральному фоні.
Щодо функціональності, то темні кольори та цупкість тканини захищатимуть від надмірного світла, тоді як світлі та прозорі штори – навпаки, даватимуть більше сонячних променів там, де їх небагато. Можна поєднати штори й тюль, а можна зупинитися на чомусь одному – тюлева фіранка чи стильна шторка – все залежить в інтер’єрного стилю.
Для тих, хто не бажає затрачати на це багато часу, найкраще купити готові шторні чи тюлеві набори для кухні, попередньо вимірявши параметри вікна та карниза.
Сподіваємося, що наші поради допоможуть у придбанні портьєр для кухні не лише в магазині, але й онлайн, оскільки ми розповіли, на що насамперед варто орієнтуватися у виборі.