Незважаючи на позитивне ставлення багатьох депутатів и політичних діячів до можливої легалізації проституток в Україні, суспільство досі сприймає інтимну індустрію, як аморальне явище и загрозу звичному способу життя. Однак досвід багатьох розвинених країн свідчить, що офіційне визнання еро-сегменту та його виведення з тіньової економіки має яскраві позитивні наслідки. Тому українським законотворцям варто придивитися до успішних алгоритмів легалізації і, можливо, взяти деякі з них за основу майбутнього законопроекту. Наприклад, аналітики сайту https://hot-love.net/ звертають увагу на економічну користь узаконення за рахунок залучення до бюджету податків повій.
Популярні світові моделі легалізації
На сьогодні можна виділити три основні шляхи офіційного визнання інтимної професії, які експлуатуються не тільки в Європі і мають успішні наслідки:
1. Німеччина і Нідерланди. Ці країни пішли шляхом повної легалізації секс-закладів і індивідуальної проституції, але заборонили вуличні секс-знайомства і пошук замовників в публічних місцях. В більшості голландських міст є спеціальні вільні зони, де дозволена робота всіх інтим-салонів, секс-організацій і Х-кінотеатрів, при цьому інші райони вільні від проституції. Всі повії мають офіційні дозволи на роботу, регулярно проходять медогляди і підписують з організаторами борделів повноцінні трудові договори. Завдяки такому підходу країні залучила в бюджет більше 5 мільярдів доларів за перший рік офіційного визнання.
2. Швеція і Норвегія. На відміну від голландського алгоритму, в Швеції проституція не заборонена, однак придбання подібних послуг незаконне. Клієнту, затриманому за покупкою інтиму, загрожує серйозний штраф, а при повторних порушеннях – тюремний строк. Зате в країнах діє безліч соціальних програм, орієнтованих на допомогу індивідуалкам, котрі хочуть змінити вид діяльності і залишити еро-сегмент. Подібна робоча схема дозволила майже повністю прибрати повій з вулиць і знизити кількість злочинів на сексуальному ґрунті на 40 відсотків.
3. Великобританія. Британський алгоритм є чимось середнім між повною легалізацією і шведською моделлю, адже в його рамках дозволена індивідуальна проституція на виїзді чи власній території дівчат, але заборона діяльність секс-закладів і вуличний пошук замовників. При цьому путани також реєструються в державних базах, проходять медогляди і платять податки в бюджет країни.
На думку експертів в поточних українських реаліях найбільш дієвими будуть британський або шведський алгоритм, але для початку необхідно попрацювати з суспільною думкою на рахунок легальної роботи дівчат за викликом. Більшість громадян, особливо старшого віку, впевнені, що доступність інтимних послуг може негативно вплинути на виховання молоді. На їх думку, у молодшого покоління може сформуватися невірна модель відносин між представниками різної статі, а також поняття нормальної сім’ї. Повії Львова і великих міст, а також експерти інтим-індустрії впевнені, що для нормального сприйняття проституток необхідно вести просвітницьку діяльність, яка допоможе зрозуміти і не осуджувати дівчат за викликом. Тільки після цього можна починати вносити зміни в законодавство і пропрацьовувати оптимальну робочу схему для українських дівчат.