В умовах воєнного часу вдома бажано тримати спеціальну побутову техніку, яка допоможе в кризовій ситуації. Що з приладів може стати в нагоді, подивимося нижче у статті.

Генератор у приватному будинку

Для приватного будинку дуже важливим є альтернативне джерело живлення. Ним є бензиновий чи дизельний генератор. Так, коштує дорого і потребує палива для надійної роботи. Проте в разі відключення електроенергії ви зможете надалі використовувати побутові прилади, опалювати будинок, приймати гарячий душ. Зверніть увагу, що для котеджу площею 60 м2 вистачить бензогенератора потужністю 3-5 кВт.

Враховуйте, що прилад досить галасливий у роботі. До того ж, виділяє вихлопні гази. Тому під нього краще обладнати окреме приміщення чи майданчик.

Якщо, дасть Бог, і генератор не стане в нагоді, в майбутньому його можна буде взяти з собою на дачу або на рибалку, щоб відпочити кілька діб з використанням улюблених побутових приладів: холодильника, гриля, забезпечити електроосвітлення.

Газовий пальник

Його краще мати мешканцям і приватного будинку, і квартири. У разі відсутності електроенергії та газу за допомогою газового пальника вдасться приготувати їжу та навіть нагріти трохи води, щоб провести індивідуальні гігієнічні процедури. Бажано попередньо навчитися користуватися ним і обов’язково дотримуватися вимог безпеки:

  • захищати полум’я і сам пальник від вітру та опадів;
  • у разі застосування приладу у приміщенні обов’язково потрібно тримати поряд вогнегасник.
  • стежити за чистотою випромінювальної поверхні;
  • локалізувати пальник всередині приміщення краще якнайдалі від електропроводки;
  • під час використання приладу в приміщенні бажано тримати кватирку або вікно відкритими.

Стабілізатор для побутових приладів

Щоб захистити дорогу побутову техніку в будинку на тлі стрибків напруги, краще використати стабілізатор. Пристрій здатний виправити напругу в мережі та утримувати її у стандартних рамках 220-230 В.

Зверніть увагу, що стабілізатори актуальні як за критичного зниження напруги в мережі, так і за її стрибках вгору. Використовувати такий пристрій бажано для двоконтурного котла, холодильника, комп’ютера, телевізора, пральної машини.

Джерело безперебійного живлення (ДБЖ)

Цей прилад допоможе зберегти важливі дані на комп’ютері, якщо раптово вимикається світло. Джерело безперебійного живлення — пристрій, здатний працювати в автономному режимі від 5 до 60 хвилин. Все залежить від його характеристик. Але цього часу у будь-якому разі вистачить для того, щоб зберегти виконану роботу на комп’ютері та відключити його.

Врахуйте, що ДБЖ досить шумне у роботі. Тому для нього краще вибрати окреме місце в кімнаті. Бажано купувати модель із можливістю заміни батареї через кілька років. Так ви зможете заощадити на покупці обладнання надалі.

Портативний холодильник

Пристрій, який не займає багато місця в будинку, але за потреби допоможе зберегти продукти свіжими максимально довго. Портативний холодильник працює від автомобільного прикурювача. Тому буде особливо зручним для власників особистого транспорту.

Як альтернативу можна тримати вдома кілька термосумок. У морозильній камері краще зберігати акумулятори холоду. Як тільки світло відключать, домашній побутовий прилад протримає температуру в морозильній камері ще протягом 24 годин. За цей час можна встигнути термічно обробити всі напівфабрикати. Після закінчення заявленого часу або відразу можна перенести продукти в інший холодильник, використовуючи термосумку та акумулятори холоду.

До речі, автомобільний портативний холодильник здатний виконувати функцію печі. У режимі нагрівання можна підігріти продукти.