Пам'ятники виготовляються різних форм та стилів, а також з різних матеріалів, таких як граніт, мармур, або полімерні матеріали. Зовнішній вигляд надгробка залежить від багатьох факторів:

  • індивідуальних уподобань замовника;
  • приналежності до певної релігії;
  • від статі або віку померлого та від багато іншого.


Форми надгробків:

1. Стела
Варто лише раз пройтися цвинтарем, щоб зрозуміти, що найпопулярніша форма пам'ятника – стела, тобто плита, встановлена вертикально. Цей класичний пам'ятник можна зустріти не тільки на цвинтарі, його часто встановлюють у місцях поклоніння пам'яті загиблих воїнів. На сайті https://memory.com.ua/ostrog-city ви можете замовити гранітний пам’ятник за цінами виробника.

2. Обеліск
Також дуже поширені пам'ятники у вигляді обеліска. Вони мають вигляд конуса або стовпа, широкого в основі та того що звужується до верху. Це одна з найдавніших архітектурних форм, наприклад, у Римі обеліски використовувалися при будівництві сонячного годинника.
Виготовлення пам'ятників таких видів, як обеліск та стела, можливе практично з будь-якого матеріалу, але гранітні надгробки будуть довговічнішими.

3. Фігурні пам'ятники
Це велика різноманітність різних форм. Наприклад, дитячий пам’ятник можна виконати у вигляді ангела чи зірки. Ще пам'ятник дитині часто виготовляють у формі улюбленої іграшки малюка. У будь-якому випадку, дитячі надгробки заведено робити не надто великими, але ніжними та зворушливими.

Фігурний надгробок на могилі віруючої людини може мати форму релігійного символу, наприклад, хреста. Таким чином, можна підкреслити побожність покійного, та важливу роль, яку відігравала релігія в його житті.

4. Сімейні пам'ятники
Має сенс об'єднати такі надгробки однією тематикою, говорячи цим, що навіть після смерті вони разом. Надгробки можуть просто мати одну форму або бути виконані з одного матеріалу, або представляти собою серію скульптур - кордонів для фантазії тут практично не існує.

На могилах родичів можна часто зустріти подвійні пам'ятники, тобто одну стелу на дві могили. Таке надгробне каміння може стояти на могилах загиблих одночасно людей. З іншого боку, часто після смерті одного з подружньої пари, на його могилі ставиться тимчасовий надгробок, а після того, як друга людина відходить в інший світ, його ховають поруч й встановлюють постійний подвійний пам'ятник.