Після презентації смартфонів 2021 року ми побачили два пристрої з чітким поділом на класи: більш доступні iPhone 13 та iPhone 13 Pro. Ми вирішили порівняти дві найбільш схожі за розмірами моделі, щоб зрозуміти, чи варто переплачувати за індекс «pro» і які переваги дає приналежність до професійної лінійки смартфонів Apple.
Корпус і габарити
іPhone 13 має габарити 146,7 х 71,5 х 7,65 мм і важить 173 г. Порівняно з торішніми апаратами новинка стала трохи товщою (на 0.25 мм) і трохи важчою (моделі mini та Pro Max не враховуємо). Вага «професіонального» вища і складає 204 г.
Передня панель так само має покриття Ceramic Shield, а рамка пристрою виконана з авіаційного алюмінію. Рівень вологозахисту моделі відповідає стандарту IP68, а у специфікаціях вказана можливість занурювати гаджет на 6 метрів до 30 хвилин.
Екран
Дисплей – яскравий показник для придбання техніки, і Айфон 13 Про купити лише заради розміру вже варто. У порівнянні з простою 13-серією частота оновлення його дисплею складає 120 Гц (проти 60 Гц у Айфона 13).
У порівнянні з iPhone 12, яскравість дисплея збільшилася на 28% і тепер становить 800 кд/м² – а ось це вже аргумент. При цьому піковий показник при трансляції HDR може зростати до 1200 кд/м².
Процесор і начинка
За обчислювальні процеси в iPhone 13 Pro відповідає новий процесор A15 Bionic. Це 5-нанометровий чіп Apple, який чомусь ніхто не збирався порівнювати з попередником. Його можливості скромно замочуються. Навряд чи вони гірші за попередників, і якщо ви захочете придбати Айфон у Житомирі, про особливості процесору дізнатися не важко. У самій компанії говорять про кращу енергоефективність нового чіпа — він витрачає менше енергії, завдяки чому вдається зберігати заряд.
Пам’ять
Моделі 13-го покоління взагалі не відрізняються новим обсягом пам'яті, якщо порівнювати з лінійкою iPhone 12. Але у про-версії, про яку йдеться, було додано карту пам’яті на 1 ТБ.
Камера
У порівнянні з iPhone 13 Pro добавлений 3-кратний оптичний зум.
Батарея
Розробник збільшив час від роботи АКБ у всій лінійці Айфон 13, але Про-версія працює на три години довше, ніж звичайна тринадцята.