У середині минулого століття розлучалося не більше трьох відсотків подружніх пар. До 80-х років цифра зросла до 33%. Зараз (за останніми даними соціологів) у світі розпадається близько 45% сімей, і в переважній більшості випадків — з ініціативи жінок.
Не знаєте, як розлучитись онлайн в Україні? Шукайте інформацію на сайті razvod-online.com.ua!
Психологи визначили, чому на розлучення подають чоловіки. Що стає останньою краплею для сильної половини людства, яка зазвичай довше виносить сімейних конфліктів?
Чоловіки найчастіше сухо кажуть: «Не зійшлися характерами», але за цим криються причини, про які не заведено говорити, — каже Рустам Муслумов, досвідчений психолог. Він назвав топ-4 приводів для розлучень «по-чоловічому»:
1. Зрада дружини. Якщо побутові та фінансові проблеми можна поступово вирішити, конфлікти згладити, образи пробачити, то пробачити зраду дуже складно. За словами психолога, чоловіки, які перебувають у шлюбі, на питання, що може змусити їх розлучитися, найчастіше обирають цей варіант.
2. Нестача уваги з боку дружини. Дослідження показують: якщо жінка орієнтується в житті лише на кар'єру та високу зарплату, то, швидше за все, її шлюб розпадеться.
Подружні стосунки будуються на взаємній увазі один до одного. Період, коли в сім'ї народжується перша дитина, психологи називають «кризою первістка». У цей час жінка цілком і повністю зайнята малюком, а чоловік страждає на брак уваги. І ось дитина підростає, і тут нерідко настає нова криза, пов'язана з поверненням жінки до активного соціального життя.
Бажаєте подати документи на розлучення онлайн? Як це зроби можна дізнатися на сайті razvod-online.com.ua!
3. Відсутність романтики, пристрасті та спільних інтересів. Монотонність сімейного життя може стати причиною розлучення після того, як подружжя прожило разом близько семи років. Приблизно через сім років може наступити так звана «криза сорокарічних»: спад у сексуальній сфері, дратівливість, невдоволення один одним.
4. Непідготовленість до сімейного життя. Якщо дружина не вміє вести домашнє господарство та розподіляти обов'язки, молодий чоловік вважає за краще повернутися до холостого життя. Тому розлучаються пари, які уклали ранній шлюб. Психологічна та практична непідготовленість проявляється у невмінні поступатися і згладжувати конфлікти.
Але останніми роками ранні шлюби (коли молодим людям ще не виповнилося 24 роки) укладаються рідше, ніж раніше. Навпаки, найчастішим явищем стали шлюби після 35 років. Відповідно, і ця причина розлучення останніми роками зустрічається рідше.