Створення та запуск власного сайту – процес, який потребує виконання великої кількості різних завдань. Оскільки для цього потрібно й розробити сам сайт, й створити якісний контент для нього, й знайти надійний хостинг. Ще одна задача, яку потрібно виконати – це реєстрація домену. Але перед тим, як його зареєструвати, потрібно виконати доволі багато речей, таких як підбір імені, вибір доменної зони, їх перевірка тощо.

Щоб визначитись з доменною зоною було простіше, розгляньмо, які вони взагалі бувають та як відрізняються одна від одної. Доменна зона являє собою сукупність всіх доменів, які входять до одного рівня. Найбільшою популярність мають домени першого і вищого рівня. До них належать такі варіанти, як «.ua» чи «.com». Але й домени нижчого рівня також дуже поширені та часто використовуються.

Класифікація доменних зон

Зазвичай доменні зони ділять за певними ознаками. В першу чергу можна виділити національні. Це доменні зони верхнього рівня. Їх було створено спеціально для кожної країни. Так, українські сайти можуть використовувати доменну зону «.ua». У всіх країн є свої доменні зони. Слід враховувати, що частина країн для їх позначення користується власною мовою, а не латинською абеткою. Це стосується, таких країн, як Казахстан або Китай.

Іншим видом доменних зон – є регіональні. Вони трохи схожі, оскільки також потрібні для того, щоб позначити певну територію. Але вони не відокремлюють країни, а показують цілі регіони. Наприклад, «.eu» буде діяти для країн Європейського Союзу, а «.asia» для азійських країн.

До регіональних доменних зон багато людей відносять й домени міст. Такі варіанти, як «.london» для Лондона, або «.berlin» для Берліну. У якості альтернативи для такого варіанту, можна використати домен другого рівня, який буде виглядати, як «.kiev.ua». Таким чином також можна підкреслити, що сайт більш орієнтований на певні міста.

Міжнародні домени зони – ще один варіант доменних зон. Їх особливість полягає у тому, що вони взагалі не прив’язані до жодної країни. Їх можна використовувати попри територіальне розташування. Саме такий варіант доменної зони є одним з найбільш поширених.

Ще один популярним міжнародний варіант – тематичні зони. Їх використання дозволить підкреслити тематику сайту. Але слід враховувати, що такій варіант буде підходити виключно для тематичних сайтів. Наприклад, якщо вам потрібно створити сайт для кафе, то можна використати домен «.cafe». А для сайту, який присвячено кулінарії та рецептам – «.cooking». Таких варіантів дійсно багато, тому можна знайти щось майже для будь-якої тематики. Головне не забувати про те, що тематика сайту має відповідати тематиці доменної зони.

Існують спеціальні доменні зони, які не призначені для реєстрації широкою аудиторією. Такі варіанти можуть використовуватися державними органами та організаціями. Тому зареєструватися в них не вийде.

Базові рекомендації: як вибрати доменну зону

Відразу слід зазначити, що не можна сказати, що є хороші та погані зони. Тому й однозначної відповіді, яку саме зону вибрати не може існувати. Потрібно дивитися на те, яка тематика сайту, що актуально для користувачів, які його відвідують, який з варіантів більше подобається власнику, який варіант вільний та скільки це буде коштувати. Проаналізуйте все це й вам буде набагато простіше зробити вибір.

Також відразу відкиньте ті варіанти, які точно не підходять. Наприклад, домені зони іншої тематики чи регіону. Крім цього, якщо ваш сайт націлений на аудиторію з певної країни, можна не витрачати додаткові кошти на оплату доменних зон по типу «.com».