Сьогодні виробляється багато тканин, придатних для оформлення вікон, при цьому більшість господинь віддає перевагу практичним і красивим шторам з тюлю. Цей легкий і прозорий сітчастий матеріал отримав свою назву на честь однойменного французького міста, в якому його винайшли та вперше виготовили у XV столітті. За указом короля Франції ткачі створили напівпрозору тканину, стоячи за якою людина могла бачити все чітко, залишаючись інкогніто для людей, які перебувають з іншого боку.

Вигідно придбати тюль в кімнату ви можете на сайті інтернет-магазину natuale.com.ua!

Декілька століть дорога матерія ручної роботи використовувалася виключно в палацових покоях і для прикраси суконь знатних дам. І лише з появою мануфактурного виробництва тюль набув широкого поширення: з XIX століття його часто стали використовували для прикраси приміщень, виготовляючи легкі штори. У поєднанні з важкими портьєрами вони надають оформленню вікна багатого, красивого і закінченого вигляду.

Завдяки особливій структурі гардинна тюльова тканина проста в експлуатації та догляді.

Крім того, вона здатна радикально змінити інтер'єр будь-якої кімнати:

  • візуально розширити межі невеликого приміщення;
  • створити цікаву гру тіней та світла;
  • приховати дефекти вікон та стін.

Основна перевага виробів, виконаних з тюлю, - їхня універсальність. Вдало підібрані, вони чудово виглядають як окремо, так і у складі композицій. Комбінація з важкими портьєрами з різних матеріалів забезпечує драпірування привабливий зовнішній вигляд.

Перед тим, як вибирати найбільш підходящий за дизайном кімнати виріб для оформлення вікон, рекомендуємо дізнатися, які види тюля існують. Грамотно підібраний матеріал дозволить створити ефектну інтер'єрну композицію.

Вибір колірної гами, фактури, візерунків на поверхні матеріалу та способу кріплення також відіграє важливу роль.

Загальні рекомендації щодо вибору тюлю

При підборі тканини дотримуйтесь порад професійних дизайнерів:

  • якщо вікно зблоковане з дверима на балкон або лоджію, краще віддати перевагу асиметричним гардинам, у яких є мереживні візерунки;
  • у простору кімнату на південній стороні більше підходять щільні фіранки - вони допомагають упоратися з надлишком сонячного світла;
  • для темних кімнат рекомендується легкий, без зайвих оздоблень тюль;
  • для маленьких вікон потрібні тільки світлі тони та використання легкої сітчастої фіранки, що максимально пропускає світло.