Поганий напір із крана чи неможливо одночасно використовувати дві водорозбірні точки? Це найчастіші ознаки недостатнього тиску води у системі водопостачання. Часто тиску в трубах буває недостатньо для роботи пральної чи посудомийної машини, котла з автоматикою, душової кабіни чи ванни з гідромасажем.

У міському водопроводі за нормою тиск має становити близько 4 атм. Однак насправді значення набагато нижче. За нормами тиск на виливі має бути не нижчим за 0,3 атм, але й таке значення не забезпечує комфортного користування сантехнікою. У приватному будинку насоси для підвищення тиску води, замовляти які рекомендується за посиланням https://teplovik.net/ua/catalog/199/nasosy-povyshayuschie-davleniya, ставляться для вирішення іншої проблеми – слабкої подачі води на другий поверх.

Важливо! Якщо помітили, що у трубопроводі будинку недостатній тиск, не поспішайте купувати насос для підвищення тиску води. Можливо, причина криється в старих трубах, що забилися. Перевірте систему. Якщо всі комунікації у хорошому стані – необхідний насос.

Отже, яке обладнання може використовуватися для цієї мети? І як здійснюється його робота? Все дуже просто. У водопровідну систему вбудовується насос, в основі функціонування якого лежить відцентрова сила. Встановлена ​​в корпусі крильчатка під дією моменту, що крутить, направляє рідину з вхідного патрубка і видає необхідний об'єм на виході, звідки вона подається до точок водорозбору. Робота електродвигуна насоса підвищення тиску води здійснюється від електромережі.

За принципом роботи розрізняють такі типи:

Насоси постійної дії працюють в цілодобовому режимі, постійно підкачуючи воду. Це доступний за ціною варіант. Однак така експлуатація позначається, по-перше, на збільшенні енергоспоживання і, по-друге, на підвищеному навантаженні на сам пристрій, який може вийти з ладу від перегріву. Варто зазначити, що ця техніка відмінно підходить для ручного вмикання лише при потребі стабілізувати тиск у водопроводі, наприклад, після включення системи поливу на ділянці; після завершення операції насос вимикають.

Автоматичний насос має датчик протоки, який реагує на проходження води трубою. Коли вона проходить трубою, відбувається автоматичне включення пристрою – тиск підвищується. Тобто включення відбувається лише при споживанні води – відкритті крана, роботі побутової техніки тощо. Автоматика надійна та дозволяє економити електроенергію. Як правило, ціна на насос для підвищення тиску води вища, ніж у аналогів постійної дії. Але, як показує практика, вкладення цілком виправдовують.

Що потрібно знати про вибір?

Вирішили, який насос для підвищення тиску води підійде? Тоді ознайомтеся із основними характеристиками.

  • Тиск. Оптимальним значенням для трубопроводу є 4-5 атм. У вищих показниках немає необхідності. Поцікавтеся також, яке мінімальне значення вхідного тиску води.
  • Потужність. Впливає на продуктивність пристрою. Однак висока потужність не завжди потрібна. Для квартири цілком вистачить насоса на 120 – 250 Вт – він споживатиме мінімум електроенергії. Насосні станції можуть мати потужність 500 – 1000 Вт і більше. Це допомагає забезпечувати відмінну продуктивність та піднімати воду на верхні поверхи.
  • Трубне з'єднання. Щоб підключити агрегат до трубопроводу, потрібно знати з'єднувальний діаметр. Наприклад, він може становити 1 дюйм або 3/4 дюйми. Трубне різьблення буває зовнішнє або внутрішнє.
  • Температура рідини, що перекачується. Більшість моделей призначені лише для холодної води – допустима температура не повинна перевищувати +50 – +60 °С. Якщо шукаєте насос для підвищення тиску води, який вбудовується в гарячий контур, потрібен більший показник температури.