Сьогодні в інформаційному просторі все частіше можна зустріти таке поняття, як приватна хмара https://ucloud.ua/service/virtualna-privatna-hmara/. Сучасні компанії, які турбуються за свою безпеку та ефективність, намагаються впровадити дане рішення у свій бізнес. Це дозволяє автоматизувати та оптимізувати всі бізнес-процеси, які стосується використання Інтернету, а також надійно зберігати базу даних, здійснювати повний контроль за IT-процесами, що відбуваються на підприємстві.

Відмінність private cloud від публічної хмари полягає в тому, що для хмарної інфраструктури виділене окреме середовище. Тобто, використовується або власне обладнання підприємства, або взяте в оренду, наприклад, у дата-центрі. Але головне в цьому те, що доступ до обчислювального обладнання не має ніхто, крім певних працівників компанії. Таким чином, жодна третя особа не зможе отримати важливі дані або втрутитись у процеси. Натомість, керівник компанії має повний доступ до інформації, завдяки чому може здійснювати контроль над операціями, що проводяться.

Що потрібно для приватної хмари

Звісно, обслуговування серверів здійснює безпосередньо сама компанія, що й зрозуміло. З одного боку, це потребує наявності у штаті відповідних фахівців, які будуть слідкувати за працездатністю обладнання та програмного забезпечення. Також ці фахівці розраховують завантаженість серверів, здійснюють заходи по кібербезпеці.

Ще одна проблема, з якою доведеться стикнутися – це купівля відповідного обладнання. Сервери для приватної хмари можуть коштувати доволі дорого, тому таке рішення зазвичай приймають великі компанії, для яких безпека є надважливою. Втрата важливих даних (зокрема тих, що становлять комерційну таємницю) може призвести до суттєвих збитків. Та й швидкість роботи приватної хмари значно більша у порівнянні з публічною. Тому всі витрати і на сервери, і на фахівців є цілком обґрунтованими.

Щодо маленьких компаній, то для них є вихід. Це – оренда обладнання у дата-центрах, а фахівців можна залучити через аутсорсинг. Таке рішення обійдеться значно дешевше, при цьому надійність за безпека залишаються на високому рівні. До того ж, не знадобиться виділяти окреме приміщення під обладнання, яке може бути доволі великим за розмірами. А взагалі завжди можна отримати консультацію у спеціалістів, які пропонують хмарні послуги та можуть підказати найкращий варіант.