Лабораторні дослідження проводяться методом in vitro (тобто поза організмом пацієнта), з використанням мікроскопічних, бактеріологічних, біохімічних, імунологічних методів та інструментального аналізу. Сучасне технологічне обладнання та кваліфіковані лабораторні діагности опрацьовують зразок, досліджують його склад і властивості, а потім передають діагностичну інформацію пацієнту або лікарю.
Зрозумійте мету дослідження
Клінічні лабораторні тести, які пропонує зробити сайт https://diagen.com.ua/analyzes/, дають прості відповіді на поширені запитання. Результати досліджень допомагають правильно встановити діагноз, призначити відповідне лікування. Для того щоб максимально точно встановити стан здоров’я пацієнта, причини його скарг існує багато методів та аналізів. Серед них:
- загальний та детальний аналіз крові та сечі;
- аналіз крові на цукор;
- гормональні тести;
- скринінгові тести;
- моніторингові дослідженні.
Важливість лабораторних досліджень
Лабораторні дослідження допомагають виявити специфічні захворювання в групах ризику в загальній популяції. Наприклад, лікар або медсестра беруть мазок з тіла та каналу шийки матки пацієнта, щоб отримати зразок, який містять клітини. Потім зразок відправляється в діагностичну лабораторію, яка проводить мікроскопічний аналіз мазка та інформує лікаря про його результати, виявленні будь-які відхилення. На підставі цього лікар разом з пацієнтом може прийняти рішення про подальше лікування.
Принципово важливі дані, які надають аналізи:
1. Результати лабораторних досліджень допомагають визначити ймовірність розвитку захворювання.
Наприклад, генетичні тести на основі мазка, взятого з внутрішньої сторони щоки, допомагають виявити деякі мутації в генах BRCA1 і BRCA2 і підвищений ризик раку грудей. Завдяки їм лікар разом з пацієнтом вирішують, як знизити ризик розвитку захворювання.
2. Результати лабораторних досліджень дозволяють діагностувати конкретне захворювання, його прогресування і підібрати адекватну терапію.
Наприклад, швидкий діагностичний тест для домашнього використання - широко відомий як тест на вагітність - виявляє наявність хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ) у зразку сечі.
Призначати той чи інший вид аналізу має лікар, який займається лікуванням пацієнта і розуміє що саме потребує уточнення чи з’ясування. Де замовляти аналізи вирішує пацієнт. Більшість лабораторій виконують усі аналізи та тести за встановленими стандартами та правилами, але є й ті, чия пропозиція значно відрізняється від конкурентів.