Шкільні канцтовари — одна із найбільших статей витрат для батьків школярів: вибір та розкид цін дуже великі, тому є ризик забути щось потрібне чи купити зайве.
Необхідна канцелярія для школяра в будь-якому віці – це пенал, фломастери, гумка, ручки, прості та кольорові олівці, зошити та альбом для малювання. Якщо вони гарні та зручні, у дитини буде додатковий стимул до занять.
Які потрібні шкільні зошити?
Зошити для школи потрібні в клітку і широку лінійку — для письма. Молодшим школярам не потрібні товсті спільні зошити – це зайва вага для тендітної дитячої спини.
Щоб чорнило не просвічувало з іншого боку аркуша, краще вибирати зошити із щільним папером. Нехай він буде жовтуватим або синюватим — сліпуча білизна втомлює очі дитини.
Щільна обкладинка із закругленими краями прослужить довше і не потріпається в рюкзаку. Дизайн можна вибирати за смаком, але вчителі радять прості обкладинки – вони менше відволікають від занять.
Який пенал зручніший для школяра?
Найбільше підійдуть м'які пенали для школи на зручній застібці з кількома відділеннями – вони робитимуть рюкзаки шкільні не такими важкими. Пластикові пенали нароблять шуму під час падіння і можуть потріскатися.
У пенал можна покласти просту дерев'яну лінійку довжиною 20 см, м'яку гумку білого або сірого кольору і точилку з контейнером для стружки.
У якому альбомі зручніше креслити та малювати?
На рік дитині достатньо двох альбомів для малювання із щільним папером, по 40 аркушів кожен. Краще вибрати кріплення на пружині, щоб не псувати корінець при відриві окремих листів.
Для малювання фарбами більше підійде акварельний папір – він добре тримає колір, з нього не скочується вода. У наборі акварельної фарби має бути від 6 до 12 кольорів. Підійде продукція вітчизняних компаній.
Якими ручками зручніше писати на уроках?
На уроках знадобляться синя, червона та зелена ручки – вибір залежить від віку дитини. Молодшим школярам краще купувати кулькові ручки із товщиною стрижня 0,5–0,7 мм. Гелеві ручки довго висихають, тому підійдуть хлопцям із стійкою навичкою письма. Масляні ручки зручні для дітей будь-якого віку, але швидше закінчуються.
При покупці ручки можна запропонувати дитині написати щось самому і запитати, чи зручно їй. Тяжкі, товсті та фактурні ручки шкідливі для дитячих пальців. Гумовий упор на корпусі формує акуратну манеру письма.
Скільки фломастерів потрібно у школі?
Для шкільних занять дитині цілком достатньо набору з 6-8 фломастерів – кольори, які рідко використовуються, засохнуть без діла. Бажано, щоб вони не рипіли при письмі: якщо є можливість, слід перевірити набір.
Щоб фломастери засохли не так швидко, краще брати варіанти з вентильованими ковпачками.
Найменшим підійдуть фломастери, які легко змиваються, тому що дитина може помалювати не тільки на папері, а й на пальцях або столі.
Які прості та кольорові олівці потрібні на уроках?
Графітні олівці розрізняють за рівнем твердості грифеля. Для школи краще брати олівці середньої твердості із позначкою HB або ТМ. Вони дають чітку лінію без сильного натискання, легко точити.
Кольорових олівців у наборі має бути не менше ніж 6, але краще — 12 штук. Їх краще зберігати в окремій тубі чи коробці, щоб не ламалися грифелі.
Для дітей найзручніше олівці тригранної форми, тому що круглі вислизають з пальців, а від багатогранних пальці швидко втомлюються. На уроки краще захопити два олівці.