Чому постає питання про доцільність дизайну інтер'єру. Для чого потрібний дизайн квартир і чи можна обійтися без нього.
Всі, хто хоч раз займався ремонтом квартири, неодмінно замислювалися над тим, навіщо потрібні дизайни квартир. Для нашої країни це особливо болюче питання, адже у нас прийнято знецінювати інтелектуальну працю, бо кожен може стати дизайнером для себе чи своїх родичів.
Насправді ж виявляється, що фантазія, уява та почуття прекрасного розвинені далеко не у всіх. І вдалі, на перший погляд ідеї дуже швидко перетворюються на щось безформне та огидне. А чому? Бо якщо ідея приречена на провал, то так воно й буде.
Ідею не можна побачити чи помацати, але її можна відчути. Саме хороша ідея є початком красивого, а також ергономічного інтер'єру. Крім цього, вона також стане фундаментом робіт для будівельників. Не варто забувати про те, що спочатку створюється дизайн проект, а вже потім за цим проектом зводиться будова. Це правило можна застосувати абсолютно до всього.
Що таке дизайн?
Заглибившись у тему, можна зрозуміти, що дизайн – це, перш за все, проектування, яке дозволяє правильно використовувати доступний простір, ергономічно зонувати його. Чим дизайнер відрізняється від звичайної людини? Вмінням використати свої знання, комбінувати їх, а також наявністю фантазії.
Все це дозволяє абсолютно незнайомій людині створити для вас дизайн-проект, який ідеально відобразить усі ваші мрії та бажання. Тільки досвідчений дизайнер уміє дивитися на голі стіни та бачити концепцію, формувати ідею. Дізнавшись побажання замовника, він легко створить саме такий проект, який підходить безпосередньо вам.
Як працює дизайнер?
Все починається із консультації. До того ж консультацію проводить не дизайнер, а замовник. Розповідає свої відчуття, побажання. Робота дизайнера в даному випадку полягає у тому, щоб уважно вислухати, оцінити. Важливо розуміти, що створення інтер'єру – це відображення думок та ідей замовника. При цьому людині буде незручно жити у чужому інтер'єрі. Тому завдання замовника – максимально втілити внутрішній світ замовника, використовуючи власні знання та досвід.
Нерідко люди не можуть самостійно оформити свої думки в ідеї. Вони не знають, чого хочуть чи не можуть ухвалити певне рішення, зупиниться на чомусь одному. Завдання дизайнера в цьому випадку взяти на себе роль архітектурного психолога. Важливо правильно зрозуміти коливання людини, допомогти їй зрозуміти, яким чином вона зможе підкреслити свої сильні сторони, позбавившись слабких, зібрати всі думки воєдино і створити з них шедевр.