Грип та застуда – найрозповсюдженіші вірусні захворювання, для боротьби з якими використовуються різні лікарські засоби. Найпопулярніші з них – противірусні препарати, але через великий їх асортимент часто виникають труднощі з вибором ефективного. Детальніше про різновиди антивірусних медикаментів та особливості їх застосування розповімо в цій статті.
Види та особливості противірусних препаратів
Застосування противірусних лікарських засобів ефективне лише при появі найперших симптомів захворювання. Їх рекомендують людям з ослабленою імунною системою, літнім пацієнтам та дітям, а також як метод пришвидшення одужання або запобігання захворювання.
В залежності від принципу дії противірусні препарати розділяють на:
- імуностимулятори – покращують протидію організму вірусному захворюванню шляхом стимуляції імунної системи, можуть бути рекомендовані лише дорослим відносно здоровим пацієнтам;
- імуномодулятори – препарати, що стимулюють вироблення організмом власних інтерферонів (білків, котрі борються з захворюваннями), підходять для ослаблених людей, блокують потрапляння вірусу в клітини та його розмноження.
Деякі лікарські засоби ефективні проти вірусів групи A та B, інші – лише для першої групи. Інгібітори вірусної нейрамінідази зупиняють поширення вірусів грипу A та B, їх ефективність становить 98%. Доведено дієвими є препарати Озельтамівір і Занамівір. Блокатори M-2 каналів ефективні виключно при грипі A. Найбільш популярний з них – Ремантадин.
Щоб вибрати ефективні противірусні препарати для дорослих, необхідно бути впевненим в тому, який саме вірус став причиною захворювання. Звернутися до лікаря потрібно відразу після появи симптомів хвороби – таким чином вдається виявити збудника та підібрати відповідний лікарський засіб.
Основні моменти у застосуванні противірусних засобів
Лікарські засоби, спрямовані на протидію вірусу, можуть призначатися не лише за наявності симптомів захворювання, а і з профілактичною метою. Профілактика може бути екстреною – протягом 48 годин після контакту з хворим, чи плановою – в сезон застуд. Курс приймання противірусних препаратів зазвичай триває до 7 днів.
Безконтрольне вживання противірусних лікарських засобів може стати причиною безлічі побічних ефектів. Якщо приймаєте їх лише під час захворювання, стежте за частотою їх виникнення. Респіраторні інфекції, що виникають частіше ніж 4 рази на рік, є симптомом зниженого імунітету.
Для дітей існують окремі противірусні засоби зі зниженою концентрацією активної речовини. Вагітним жінкам вживати препарати для боротьби з вірусними захворюваннями дозволяються лише в тому випадку, коли хвороба матері може чинити більшу шкоду для дитини, ніж лікування антивірусними медикаментами.
В аптеці D.S. можна придбати противірусні препарати різної дії від провідних виробників. Отримати замовлення можна в найближчій аптеці. Є послуга кур’єрського доставлення та відправка поштою.