Лікер (від французького liqueur-рідина) – ароматний алкогольний напій, виготовлений на основі трав, соків фруктів та ягід, прянощів або інших схожих інгредієнтів. У статті розповідається про види та культуру вживання цього напою.

Історія походження

Прабабкою сучасного лікеру можна вважати настоянки та мікстури, якими люди лікувалися в давнину. Це були настоянки трав зі спеціями та додаванням до них невеликої кількості меду. Їх принцип дії був заснований на підвищенні температури тіла хворого та прогріванні його, тим самим знищуючи віруси та інфекції.

Згодом, для поліпшення цілющих властивостей мікстур, люди почали експериментувати з рецептурою і таким чином у них почав додаватись алкоголь. Першими, хто вирішив використати лікери з комерційною метою, стали голландці.

До XIX століття цей напій називали «королівським» через його недоступність пересічним громадянам: лікери вживала лише еліта. Пересічним мешканцям міст напій став доступний лише після промислової революції, коли обсяги виробництва збільшилися і лікер став з'являтися на прилавках частіше, а його ціна змінилася в меншу сторону.

Види напою

Через різноманітність смаків та сировини для виготовлення лікерів, їх важко розбити на якісь групи. Все залежить від того, яку саме ознаку напою брати для порівняння сортів. В основному їх поділяють за смаковими якостями. До них відносять такі види:

  • Фруктові та ягідні лікери. Вони виготовлені на основі фруктових соків та мають яскраво виражений смак плодів. Існують лікери зі смаком: манго, дині, яблука, мандарину, персика, різних ягід.
  • Кавові. Кавовий лікер сподобається не тільки любителям цього бадьорюючого напою. Це приємний діжестив, що має м'який кавовий присмак і помірну міцність алкоголю. Його можна вживати як напій або як доповнення до десертів. Наприклад, полити лікером фрукти або шматочок торта для смаку та прикраси страви.
  • Трав'яні та пряні напої. Це лікери, виготовлені на основі трав, з додаванням спецій. Мають пряний присмак з легкою гіркуватістю. На смак нагадують вермут.
  • М'ятні лікери. Підійдуть для любителів легкого холодку до смаку. В їх основу входять: меліса, м'ята чи ментол. Такі напої часто додають при приготуванні різних страв та коктейлів.
  • Вершкові. Одні з найпопулярніших лікерів. В їх основі містяться високоякісні вершки. Завдяки їхньому м'якому смаку, напої додають у каву та коктейлі.
  • Горіхові. Мають сильно виражену нотку горіха на свій смак. До них також відносять кокосові лікери, які чудово доповнюють десерти, коктейлі та кавові напої.
  • Медові лікери виготовлені на основі меду. Вони не лише смачні, а й корисні. При застуді, бронхіті чи нежиті – це відмінний засіб підтримки імунітету. Такий лікер можна додати до чаю.

Культура вживання

Лікер – це напій, який подають наприкінці трапези, як дижестив. Лікери з різними смаками використовують по-різному. Наприклад, деякі пряні лікери прийнято подавати попередньо підпалюючи – таким чином напій розкриває усі свої найкращі смакові якості. Вершкові або кавові лікери розбавляють льодом, щоб усунути їх зайву насолоду. Медові напої вживають без закуски: вони мають яскравий насичений смак, який не потребує ніякого доповнення.

При подачі лікер повинен мати кімнатну температуру. Його п'ють із чарок об'ємом 100—150 мл. У низьких та широких склянках подають лікер із льодом. Для підвищення градуса додають міцний алкоголь, наприклад, горілку або ром.

Лікер – це не лише приємний, а й корисний напій. Він виглядає естетично та підійде до будь-якого святкового застілля. Придбати цей чудовий напій у різноманітному асортименті та інший алкоголь можна в інтернет-магазині Vintage за дуже приємними цінами та безкоштовною доставкою по всій Україні.