Біль у горлі знайомий кожній людині з дитинства. Найчастіше він проявляється раптово і надає вельми неприємних відчуттів таких як першіння, ріжучий біль, труднощі з ковтанням. Щоб полегшити хворобливу симптоматику, слід спочатку розібратися в причинах появи болю в горлі, їх може бути дуже багато. У цій статті розберемося з ними та з'ясуємо, як ефективно запобігти захворюванню або вилікувати вже хворе горло.
Причини
Біль у горлі може локалізуватися як з одного, так і з двох боків одночасно. Він може тривати довгий час безперервно або виникати періодично, посилюючись під час розмови та ковтання. Найчастіше хворобливі відчуття виявляються ввечері та вночі. Для цієї неприємної недуги немає вікових рамок: горло може хворіти і у маленьких дітей, і у людей похилого віку. Напевно, у кожного в домашній аптечці є таблетки від болю в горлі. Якщо їх немає під рукою, можна зробити замовлення інтернет-аптеці «Apteka.com». Неприємні відчуття у горлі найчастіше є одним із симптомів захворювання. Вони виникають внаслідок пошкодження слизової оболонки, стінок горла і голосових зв'язок. Хвороби, при яких відчувається біль у горлі, можуть бути інфекційними, тобто передаватися повітряно-краплинним шляхом від людини до людини, і ті, що не пов'язані з вірусами та інфекціями. Також часто біль у горлі може виникати після механічних пошкоджень, наприклад, куріння, вдихання шкідливих речовин, травма стінок кістками або гарячою їжею.
Лікування болю у горлі
Безумовно, якщо дискомфорт у горлі незначний і швидше за все пов'язаний з механічними ушкодженнями слизової оболонки, робити якісь дії не потрібно, все пройде без вашої участі. Але якщо біль у горлі пов'язаний з простудним захворюванням, важливо дотримуватись таких рекомендацій:
- проводити регулярне полоскання горла настоями із трав'яних зборів, сольовим розчином чи содою;
- вживати велику кількість теплої рідини;
- обробляти горло спеціальними спреями з ефектом анестетика;
- робити інгаляції.
Якщо після декількох днів виконання цих рекомендацій, болючі відчуття не зменшуються, варто відвідати терапевта для встановлення причини. Особливу увагу слід приділити можливій появі інших симптомів, таких як різке підвищення температури, збільшення лімфовузлів, втрата голосу. Лікування проводять амбулаторно або в стаціонарі. Також залежно від показань та рішення лікаря, при запаленнях мигдаликів може знадобитися хірургічна операція щодо їх видалення.