Здається, що розетка чи вимикач світла – не надто важлива деталь інтер’єру. Та це лише на перший погляд, адже електрофурнітура доповнює інтер’єр, та створює комфортні та безпечні умови для користування електромережею.
Різновиди розеток і вимикачів
Виробники електротоварів створили безліч видів розеток та вимикачів, кожний з видів виконує певні функції, відрізняється дизайном та кольором. Деякі виробники мають власні серії, як наприклад розетки ASFORA. Для монтажу електропроводки в будинку можна вибирати різні моделі розеток:
- Прихована. Така модель встановлюється найчастіше, адже ззовні залишається лише стильний обідок з отворами, а сам корпус схований в стіні.
- З заземленням. Моделі з цією функцією підвищують безпеку та подовжують термін роботи чутливої побутової техніки.
- З таймером. Такі розетки підходять для електроприладів, адже можна автоматично відключати живлення.
- З захистом від дітей. Такі моделі мають спеціальні шторки на отворах. А відкриваються вони тільки при натисканні вилки.
- Особливого призначення – для кімнат з підвищеною вологістю та ін.
- Блок розеток. Ідеальне рішення для кухні чи зали, де розміщений телевізор. Раціональність вибору пов’язана з тим, що може вмикатися одразу декілька електроприладів: мікрохвильова піч, кавомашина та електрочайник.
Різновидів вимикачів світла також багато. В магазинах можна купити вимикач прохідний, сенсорний, дистанційний, кнопковий, з додатковими функціями. Залежно від типу встановлення, вимикачі можуть бути вбудованими та накладними.
Основні критерії вибору
Який би товар не потрібно було придбати, розетки або електричні автоматичні вимикачі, є певні критерії на які потрібно орієнтуватись. Для того щоб купити вимикач та розетку високої якості, варто звертати увагу на:
- Матеріал виготовлення виробу. Обирайте продукцію з міцного пластику, який не так швидко дряпається.
- Виробника та наявність маркування. Відсутність таких позначок може вказувати на підробку.
- Дизайн. Наприклад, серія розеток та вимикачів Schneider Electric ASFORA відрізняються витриманим стилем та кольоровою різноманітністю, а також якістю та довгим терміном експлуатації.
- Внутрішню частину розетки. Роздивитись варто всі гвинтики, пластини і затискачі на відсутність нерівностей та інших дефектів.
Наслідки неправильного вибору електрофурнітури
В продажі наявна велика кількість електротоварів. Якщо вибрати електричну розетку низької якості, то наслідки можуть мати неприємний характер. Це може бути: швидкий вихід з ладу; загоряння електропроводки; можливість отримати удар струмом. Цей перелік не є вичерпним, а тому при виборі розетки, варто відповідально підійти до питання якості товару.
Вимикачі світла низької якості не матимуть стільки негативних наслідків. Але варто враховувати, що моделі з підсвічуванням не завжди добре працюють зі світлодіодними лампами. Через підсвічування лампи можуть мерехтіти при вимкненому світлі.