З розвитком безконтактних платежів важко уявити життя без банківських карток - в останні кілька десятиліть це невіддільний атрибут сучасної людини. Використовувати пластик під час оплати в торговельних точках не тільки зручно, а й вигідно, завдяки різним програмам кешбеку, нарахуванню відсотків на залишок, а також партнерським і реферальним акціям від банків. Оглядовий рейтинг кредитних карток дасть можливість порівняння та вибору гідного варіанту для щоденних оплат покупок. Але що робити, якщо кредитні ліміти за кількома картками утворили суттєву прогалину у вашому бюджеті, і вишукаєте можливість оптимізації витрат на утримання банківського пластику? Дамо кілька простих, але дієвих рекомендацій.
Порада 1
Замініть свою кредитку на дебетову. Це дозволить не виходити за межі бюджету, але призведе до скорочення частини звичних витрат. Як альтернатива - зверніться до банку з проханням про зниження ліміту до релевантної вашим можливостям суми.
Порада 2
Якщо у вас кілька карток, проаналізуйте їхні умови. Найкращу залиште, інші - закрийте.
Порада 3
Якщо попередній варіант не підходить і розлучитися з додатковими картами ви не в змозі, постарайтесь все одно в гаманці носити лише одну. Ще краще - брати картку лише вирушаючи по магазинах, це скоротить кількість спонтанних, імпульсивних покупок.
Порада 4
Намагайтеся не витрачати в ліміт більше, ніж ви в змозі поповнити рахунок наприкінці місяця. Це дасть змогу надалі заощадити помітну суму на комісійних.
Порада 5
Постійно відстежуйте умови за вашою кредиткою - вони можуть змінюватися, що спричинить неприємні сюрпризи при подальшому користуванні. Контролюйте ставку, вартість обслуговування, комісії та мінімальний платіж. Якщо вони вас не влаштовують, можна спробувати знайти кращі умови.
Порада 6
Не користуйтеся безоглядно подарунковими картками. Уважно вивчіть умови договору - там часто заховані збільшені тарифи з обслуговування та збори.
На закінчення
Кредитна картка - корисний фінансовий інструмент, що дає змогу власнику отримувати вигоду від розміщення коштів на рахунку та оплати покупок. Важливо лише правильно управляти фінансами і не захоплюватися відкриттям нових банківських карткових рахунків. Важливо пам'ятати дату настання крайнього терміну дії пільгового обслуговування без відсотків і вносити хоча б мінімальний платіж у рахунок погашення поточного боргу. Це дасть змогу уникнути штрафних нарахувань від банку - адже в більшості випадків прострочення дає фінансовій установі застосувати штрафні санкції до проблемного боргу і збільшити чинну процентну ставку, аж до повного погашення основного тіла боргу.
Джерело: кредитний портал ЗаймОбоз - https://zaimoboz.com/ua/.