Однією з найпоширеніших в Україні овочевих культур є огірок. Він став настільки розповсюдженим завдяки безлічі рецептів його приготування. Більше того, окрім маринування, соління, консервування та використання в сирому вигляді, огірок можна їсти й недозрілим, на відміну від багатьох інших овочів. Але, саме наявність великої кількості методів приготування та регулярне оновлення асортименту сортів робить особливо важким правильний вибір огірків для висадки.
Обирайте насіння правильно
Вважається, що вибирати насіння огірків варто за наступними важливими характеристиками:
· Врожайність;
· Розмір плоду та його смакові особливості;
· Стійкість до несприятливих погодних умов, шкідників та хвороб;
· Регіон вирощування;
· Період плодоношення.
Окрім перелічених факторів також варто звертати увагу на групу посівного матеріалу – це можуть бути сорти або гібриди. Якщо для Вас важлива саме стійкість рослин та відсутність гіркоти, варто обрати гібриди. Але, варто пам'ятати, що у другому поколінні вони не будуть плодоносити. Якщо хочете мати невеличкі огірки, надавайте перевагу корнішонам, які будуть завдовжки не більше 8 см. Якщо ж потрібні більші овочі, обирайте зеленці – вони будуть до 12 см довжиною.
Особливості пророщування – загальні правила та рекомендації
Вважається, що огірки не дуже люблять пересаджування, а отже, їх можна одразу висаджувати у відкритий грунт. Дуже важливо врахувати теплолюбність огірків. Сіяти їх краще в той період, коли заморозки найменш ймовірні і температура стабильно тримається в діапазоні 12-13 градусів. Рости вони почнуть тільки тоді, коли стовпчик термометру не буде спускатися нижче 20. Важливими умовами роста стануть:
· Грунт – не піщаний, а чорнозем. Ідеально - нейтральний або слабокислий. Варто висаджувати огірок в грунт, в якому до того вирощували багаторічні рослини, кукурудзу, буряки, картоплю, бобові або баклажани.
· Регулярне розпушування – грядки дуже важливо розпушувати, підкормлювати мінеральними добривами.
· Зволоження – треба поливати огірки рясно й часто, але не заливати. Недостатність вологи призведе до гіркоти й зменшення плода, а перевищення кількості рідини до гниття корневища.
· Видалення бур'яну – для найкращих результатів варто придбати добрива та засоби для боротьби зі шкідниками, хворобами й розповсюдженням бур’яну в спеціалізлованому магазині. На сайті компанії Agriks Ви зможете придбати якісне насіння і всі товари, які необхідні для його швидкого пророщування.
Якщо правильно дотримуватися технології вирощування огірків та придбати високоякісне насіння, з 1Га можна зібрати врожай розміром від 15-17 до 28-30 тонн.