Складання власного ПК часто дешевше придбання готового системного блоку з можливістю відбору необхідних компонентів. Для побудови не потрібно спеціальних знань та складних інструментів: просто кілька вільних годинників, викрутка та комплект запчастин. Усі вони поставляються у зручних упаковках для простоти встановлення. Достатньо розмістити на потрібне місце і прикріпити до слота гвоздиками.

Найважливіший компонент будь-якого ПК – це центральний процесор. Чотирьохядерний агрегат коштує недорого, надаючи достатню ємність для простих завдань на кшталт веб-серфінгу, але шести чи восьмиядерний чіп створить умови для редагування медіа, ігор та створення контенту. Процесор вплине і вибір материнських плат для ПК. Чіпсети від Intel працюватимуть лише з фірмовими процесорами. Те саме можна сказати і про продукти від AMD.

Вибираючи материнську плату, враховуйте габарити корпусу ПК (не всі можуть вмістити карту ATX більшого розміру або ті ж плати EATX) та скільки додаткових компонентів потрібно підключити. Для систем з безліччю складових звукових карт, графічних процесорів або Wi-Fi з'єднань потрібні материнки форм-фактора ATX і більше. Для простих завдань достатньо microATX або Mini-ITX з усіма з'єднаннями. Також зверніть увагу на функцію розгону комп'ютера, яку підтримують лише вибрані чіпсети від Intel типу Z370 або Z390. У AMD така опція доступна лише в поколінні Ryzen за винятком A320 та A300.

Інтегрованої в процесор графіки достатньо для комфортного відображення системи та браузера. Для серйозних сучасних ігор знадобиться потужна графічна картка зі вставкою у слот PCI-E x16 на материнській платі.

Додатковий бонус – більше дисплейних виходів для використання. Просто переконайтесь у сумісності картки з вибраним корпусом.

Якщо говорити про корпуси, тут важливу роль відіграє особистий смак. Ніхто не хоче потворного ПК. Вкрай важливо, щоб усередині помістилося все необхідне. Як зазначалося вище, материнська плата ATX випиратиме з мініатюрного корпусу. За бажання великої ємності жорстких дисків знадобиться кейс із відповідними гніздами для накопичувачів.

Жоден ПК не обходиться без оперативної пам'яті та блоку живлення. Виробник різних моделей не дуже відрізняється, але стандарт має на увазі 8 ГБ оперативної пам'яті і 300-ватний блок живлення для простих рішень, а для високотехнологічних продуктів потрібні вже 16 ГБ і 550 Вт відповідно. Блок живлення потрібно купувати із запасом та націлом під розширення майбутнього. Також модулі RAM повинні ідеально поєднуватися з материнкою. Найновіші покоління підтримують стандарт DDR4.

Рекомендоване складання сховища включає системний твердотільний накопичувач та велику кількість механічних жорстких дисків. Твердотільний або SSD диск підходить для встановлення чутливих до часу запуску операційних систем і ключових додатків, а жорсткі диски великого об'єму здатні накопичити значну кількість особистої інформації. Але твердотелі стоять дорожче, тому для прискорення роботи дисків можна встановити модуль пам'яті Optane. Але він працює, якщо потрібно провести апгрейд, а чи не створити нову систему. Тоді краще віддати перевагу комбінації твердотільних та жорстких дисків.