Підсилення будівельних конструкцій армуванням - звичне явище в будівництві. Адже попри свої міцні якості, бетон все ж таки крихкий матеріал. Дуже поширеним став дисперсний метод армування сумішей. Додавання таких полімерних волокон, як мікрофібра FiberMix, макрофібра та інших, в десятки разів посилюють ударостійкість бетону та запобігає появі тріщин.
Чи може фібра замінити армувальну сітку?
Сучасні технології вражають швидкістю відкриттів. Одним із них є поліпропіленова фібра, що використовується для дисперсного армування будівельних сумішей. Вона легка, не обтяжує конструкції та не іржавіє, як сталева арматура.
Існує дуже поширена думка, що фібра - повноцінний армувальний матеріал, яка навіть може замінити собою сталеву арматурну сітку. Насправді ця думка хибна, позаяк каркасне армування та дисперсне армування виконують різні функції. Каркасну арматуру використовують з метою підвищити опорну властивість будівельної конструкції, тоді як армування фіброю робиться для уникнення тріщиноутворення та усадки. Іншими словами, фібра додає міцності при застиганні, запобігає мікро- і макротріщинам та попереджає усадці бетону.
Практичні поради щодо застосування фібри
Використання фібри - сучасна тенденція в будівництві споруд, що значно полегшує процес виробництва та підвищує якість роботи. В цьому впевнена компанія виробник фібри для бетону «FiberMix», що вже понад 10 років виготовляє будівельну фібру. А це кілька порад від досвідчених будівельників в скарбничку молодим:
- У стяжках та сумішах застосування фібробетону запобігає появі тріщин на ранній стадії, що має більше користі, ніж використання армувальної сітки, яка утримує від розтріскування тільки поверхню матеріалу.
- Для виробництва промислових підлог, стяжок та інших наливних підлог, армування бетону поліпропіленовою фіброю набагато ефективніше, ніж сталева арматура. Тому що: а) фібра працює в тривимірному просторі, а арматура в площині; б) надлишок води в стяжці призводить до руху сітки.
- Мікрофібру можна дозувати до потрібної консистенції. Добитися потрібної якості суміші можна навіть тестуючи її на самому будівельному майданчику.
- Найкращим варіантом зміцнення бетону є застосування змішаних видів волокон. Це можна робити із однаковою фіброю, але з різними розмірами волокон, або ж з комбінуючи різні види фібри (поліпропіленову мілкодисперсну і сталеву, наприклад).
- Поліпропіленова фібра використовується при виробництві бетонів усіх марок і типів.
Підвищений попит на мікрофібру доволі обґрунтований. Адже її ціна та якісні властивості дозволяють успішно конкурувати на ринку будівельних матеріалів.