У зв'язку з кризами останніх років бізнес стикався з новими умовами взаємодії як на зовнішньому ринку, так і всередині виробничого процесу. Нові умови в першу чергу пов'язані з тим, що співробітники та бізнес-контрагенти залишили своїх колег вдома.
Виникла гостра необхідність оптимізації та приведення до викликів нинішнього часу документообігу.
Електронний документообіг не нове явище. Бізнес і до 2020 року працював із договорами публічної оферти, використовував цифровий підпис та інші нововведення у цій сфері. Але тенденції сучасності та масовий перехід на віддалений режим роботи змусив практично всі компанії та організації задуматися про переведення документів у електронний формат.
Переходити на електронний документообіг змушені навіть ті компанії, які раніше не вважали це необхідним. Традиційний документообіг фактично перестав відповідати потребам сучасного ринку.
Виходячи з вищевикладеного, дуже своєчасним виявилося оновлення Концепції соціальної мережі “Система Bitbon” (з оновленим документом можна ознайомитися за посиланням https://www.bitbon.space/ru/bitbon-system-concept), яка запропонувала принципово новий підхід в організації електронного документообігу за допомогою технології розподіленого реєстру або блокчейну.
Вже зараз можна виділити 5 основних напрямів поліпшень традиційного документообігу, які реалізує система Bitbon.
Договори та рахунки
Формування та узгодження договорів та рахунків є дуже важливим та досить трудомістким процесом для будь-якого бізнесу. Договори та рахунки переважно мають пряме відношення до основного бізнесу чи діяльності компанії чи організації. Переведення їх у цифровий вигляд у системі Bitbon не тільки спрощує роботу, а й дає можливість зібрати додаткові супутні дані про операційну діяльність у тій чи іншій системі, проаналізувати додаткові фактори та побачити їх комплексно, а також проаналізувати та створити історію.
Хто вже хоч трохи працював у цифрових документах, уже встиг оцінити їхні переваги. Але система Bitbon сам договір виводить на принципово новий рівень як за змістом, так і формою.
Для того щоб пояснити цю революційність, можна навести лише один приклад. Однією з форм договору, що виконуються у системі Bitbon, є переведення цифрового активу з одного гаманця на інший. Такий переклад може виконувати функцію купівлі/продажу та підписання договору одночасно.
Юридично значущі документи
Система Bitbon створює передумови обміну юридично значимими документами без особистої присутності сторін. Створення договорів на блокчейні та підписання їх за допомогою цифрового підпису значно спрощує кооперацію суб'єктів.
При цьому технологія розподіленого реєстру дозволить суб'єктам встановити прозорі правила, які в односторонньому порядку змінити або скомпрометувати буде неможливо.
Персональні документи
У системі Bitbon передбачена багаторівнева система верифікації особистості. Крім того, одним із базових принципів функціонування соціальної мережі є рейтинг.
Тобто учасник системи може отримати особистий профіль та верифікувати свої персональні документи до того рівня, який буде необхідний для найефективнішого ведення соціально-економічної діяльності. При цьому його рейтинг формуватиметься на основі історії виконання контрактів у минулому.
Це справді важлива новація системи, яка якісно відрізняє платформу від конкурентів на ринку.
Інформаційні канали
Важливим елементом системи Bitbon є можливість створення каналів передачі інформації та документів цифрових активів. Таким чином, автор цифрового активу може автоматично передавати важливу оперативну інформацію власнику.
Ринок уже розуміє важливість такого кроку. Оскільки на ринку цінність активу часто визначають не витратами на його виробництво, а наявністю інформації про цей актив, що є основою спекуляцій. У цій системі ми бачимо відмінний спосіб вирішити це завдання.
Внутрішньо-корпоративні канали
Більшість підприємств та організацій у своїй діяльності використовують внутрішні документи та складні канали зв'язку. При цьому рух документа часто відбувається довгим і варіативним маршрутом.
Механізм соціальної мережі економічних взаємин "Системи Bitbon" дозволяє автоматизувати процес внутрішньо-корпоративної комунікації. При цьому зробити його максимально швидким та захищеним.
Таким чином, на прикладі системи Bitbon ми бачимо один із найкращих варіантів еволюції електронного документообігу на базі технології розподіленого реєстру.
Більш детально ознайомитись з оновленою концепцією системи Bitbon можна за посиланням https://www.bitbon.space/ru/bitbon-system-concept