Алкоголізм викликає серйозні медичні та психологічні наслідки, що безпосередньо впливає на життя хворого та всієї його родини. Залежність від речовин, що містяться в етиловому спирті, ускладнює самостійне подолання залежності та початок нового життя у тверезості. Тяга до алкоголю змушує залежну людину швидко втрачати мотивацію жити у тверезості, а неприємні симптоми абстинентного синдрому додатково відбивають у нього бажання до відмови від спирту. Тому варто скористатися професійною допомогою спеціалістів у Львові https://vitacode.com.ua/price/likuvannia-alkoholizmu та розпочати терапію. Як лікувати алкоголізм?
Як лікується алкоголізм?
Алкоголізм — прогресуюче захворювання, що виникає в результаті фізичної та психологічної залежності від алкоголю. Щоб спеціалізоване лікування алкоголізму було успішним і пацієнт зміг вийти із залежності, потрібно усвідомити важливість своєї проблеми та звернутися за професійною допомогою. Зробити цей перший крок дуже важливо, тому що алкоголіки, як правило, заперечують свою залежність, вони не ставляться до своєї залежності як до хвороби та думають, що можуть просто кинути пити будь-якої миті. Тільки самостійні спроби тверезості, що супроводжуються симптомами т.зв. абстинентного синдрому, часто змушують їх усвідомити, що вони не в змозі подолати залежність силою волі. Як лікується алкоголізм?
Варто звернутися за допомогою до наркологічного центру. Розмова зі спеціалістом допоможе оцінити тяжкість захворювання та вибрати подальші етапи лікування. Важливо:
- знати передісторію проблеми,
- стадію залежності,
- розпізнати тип особистості Хворого,
- вияснити загальний стан його здоров'я та психіки (алкоголізм часто може супроводжуватися депресією, неврозами чи іншими психічними захворюваннями).
Коли проблемою є алкоголізм, терапія зазвичай потребує багатьох місяців роботи над звичками та спробами закріпити їхню зміну.
Лікування алкоголізму може набувати таких форм:
- амбулаторне лікування в наркологічному диспансері,
- терапія в денному наркологічному стаціонарі (лікарня чи наркологічний диспансер),
- лікування у цілодобовому центрі.
Лікування в закритому центрі, як правило, є найбільш ефективним завдяки його інтенсивності та спрямованості на час перебування в реабілітаційному центрі виключно на боротьбу із залежністю. Реабілітаційні центри найчастіше починають терапію з детоксикації. Вона полягає у звільненні організму від токсичних сполук, що утворюються внаслідок метаболізму великих доз алкоголю. Під час детоксикації у Пацієнта постійно проводяться аналізи крові. Лікарі можуть порекомендувати поповнити запас поживних речовин, що вимиті з організму при тривалому вживанні алкоголю (електроліти, вітамін В1, магній, калій та інші мінерали). Це дозволяє безпечно розірвати алкогольний цикл та пережити найважчі симптоми абстинентного синдрому. Часто лікарі тоді підтримують пацієнтів, даючи їм заспокійливі, снодійні чи знеболювальні.
Наступним етапом є базисна терапія. Конкретні терапевтичні плани часто готуються індивідуально кожному за пацієнта. Вони засновані на подібних припущеннях при лікуванні в поліклініках і денних стаціонарах, так і в закритих наркологічних центрах.
Що після терапії?
Базове лікування в наркологічному диспансері, у денному стаціонарі або у формі стаціонарного перебування у цілодобовому центрі завжди має поєднуватися з консолідуючою терапією. Вона має тривати від 1,5 до 2 років. Її мета – поглибити та закріпити вивчені методи та науку про життя у тверезості (подолання потягу до алкоголю, побудова заново сімейних та соціальних відносин). Хорошою ідеєю буде запланувати більш часті сеанси в клініці лікування залежності. Згодом такі заняття можуть відбуватися рідше — наприклад, раз на місяць. Це можуть бути консультації психотерапевта та психолога, тематичні майстер-класи та зустрічі у групах підтримки.