Техніка потребує догляду. І не має значення, мова йде про масивний пилосос чи невеликий електрочайник. Правильна експлуатація приладів продовжує термін їхньої служби та впливає на якість роботи. Зокрема, електрочайник необхідно регулярно очищати від накипу. Як правильно доглядати за ним, розкажемо в цьому матеріалі.

Накип у чайнику: чим це небезпечно 

Перший негатив, який маємо від появи накипу в чайнику — якість води. Неозброєним оком помітно, що вона стає непрозорою та може мати дрібні часточки, які впливають на смак напоїв і, зрозуміло, на здоров’я.

Переконливі аргументи на користь регулярного очищення чайника від накипу:

  1. Якщо в приладі є багато нальоту, це впливає на термін його роботи. Бо для нагрівання води техніці буде потрібно більше потужності, а це призводить до зношування робочих елементів. У результаті, вона зламається, і доведеться купити електрочайник, на який грошей у бюджеті передбачено не було.
  2. Під час нагрівання накипу у воду виділяються шкідливі речовини, які негативно впливають на роботу нирок.
  3. Час доведення до кипіння збільшується в рази. Це призводить до зайвих витрат електроенергії.

Водночас варто розуміти, що поява накипу залежить від жорсткості води та матеріалів, з яких виготовлений пристрій та його нагрівальні елементи.

5 способів позбутися накипу в чайнику в домашніх умовах

У Харкові, якість води з крана не вирізняється високою якістю та м’якістю. Тому потрібно уважно стежити за роботою домашньої техніки, зокрема, електрочайника. Фахівці радять використовувати спеціальні фільтри для очищення та пом’якшення води. А ще варто регулярно чистити прилад від накипу. Кілька простих способів:

  1. Готуємо оцтову есенцію. 100 мл харчового оцту змішуємо з 1 л води. Заливаємо в чайник та доводимо до кипіння. За потреби повторюємо процедуру ще раз. Важливо: не можна в такий спосіб чистити накип в електрочайниках, які мають застарілі нашарування на нагрівальних елементах. Також не треба проводити ці маніпуляції в пластикових приладах.
  2. Використовуємо лимонну кислоту. Цей спосіб можна застосовувати для очищення навіть пластмасових чайників. Розчиняємо 1-2 пакування лимонної кислоти в 1 л води й доводимо до кипіння.
  3. Дуже народний метод. Заливаємо в електрочайник розсіл із консервованих помідорів чи огірків та аналогічно даємо рідині закипіти. Тоді виливаємо та промиваємо. Такий спосіб також використовують для боротьби з іржею.
  4. Професійний підхід. Купуємо в магазині АЛЛО у Харкові разом з електрочайником спеціальний засіб для видалення накипу, рекомендований виробником побутової техніки. Та слідуємо вказівкам в інструкції.

Незалежно від вибраного способу, після очищення техніки потрібно мінімум двічі прокип’ятити в ній щоразу чисту воду, щоб позбутися залишків усіх мийних засобів, що використовувалися.