Наркоманія та алкоголізм – це хвороби, які приносять страждання не тільки залежним людям, але й їхнім рідним, друзям, колегам. Це також проблеми, які підривають здоров'я, економіку, безпеку та мораль суспільства. За даними ВООЗ, в Україні близько 1 мільйона наркозалежних та 8 мільйонів алкоголіків. Це означає, що кожен десятий українець страждає від однієї з цих залежностей.
Наркотики та алкоголь руйнують організм залежного, спричиняючи різні захворювання, такі як гепатит, цироз печінки, серцево-судинні захворювання, психічні розлади, імунодефіцит, передозування та смерть. На жаль, в багатьох випадках люди звертаються за допомогою надто пізно – коли летальний кінець невідворотний. Тому лікування алкоголізму у Хмельницькому треба починати якомога раніше, як тільки виявлені перші симптоми захворювання.
Крім того, наркоманія та алкоголізм впливають на поведінку залежного, роблячи його агресивним, безвідповідальним, асоціальним, злочинним. Залежні люди втрачають інтерес до життя, роботи, навчання, сім'ї, друзів. Вони стають жертвами насильства, шантажу, експлуатації, торгівлі людьми.
Наркоманія та алкоголізм також мають негативний вплив на українське суспільство. Вони знижують продуктивність праці, підвищують ризик нещасних випадків, дорожньо-транспортних пригод, злочинності та ін.
Чи можна вилікувати алкоголіка або наркомана вдома?
Багато людей, які стикаються з проблемою наркоманії або алкоголізму в своїй сім'ї, сподіваються, що вони зможуть вилікувати залежного вдома, без допомоги фахівців. Вони вважають, що достатньо просто відібрати наркотики або алкоголь, зробити виведення із запою, дати вітаміни, зайняти залежного чимось корисним. Але це – помилкове уявлення, яке може мати трагічні наслідки.
Наркоманія та алкоголізм – це не просто звички, яких можна легко позбутися. Це – хронічні, прогресуючі, нестабільні захворювання, які вимагають комплексного, професійного, довготривалого лікування. Самостійні спроби вилікувати залежного вдома можуть бути не тільки неефективними, але й небезпечними. Вони можуть призвести до важких абстинентних синдромів, рецидивів, передозувань, психозів, суїцидальних спроб, конфліктів, насильства.
Тому, якщо ви хочете допомогти своєму рідному або близькому, який страждає від наркоманії або алкоголізму, не втрачайте часу та не ризикуйте життям. Зверніться до професійної клініки, де вам нададуть якісну, індивідуальну, конфіденційну допомогу. Однією з таких клінік є Центр Здорової Молоді у Хмельницькому. Тут працюють професійні наркологи, психологи та психотерапевти, які знають, не тільки як поставити вашого родича на ноги, але і як зробити так, щоб людина більше ніколи не повернулася до своїх колишніх згубних пристрастей. За роки своєї роботи ми заробили тільки схвальні відгуки пацієнтів та членів їх родин. Нам довіряють багато українців – а значить, можете довіряти і ви!
Медикаментозне лікування, реабілітація та ресоціалізація
Наш заклад – це реабілітаційний центр у Хмельницькому, який пропонує комплексну програму лікування наркоманії та алкоголізму, яка складається з трьох етапів:
- Медикаментозного лікування. На цьому етапі залежному надається кваліфікована медична допомога, яка допомагає йому безпечно та комфортно пережити абстинентний синдром, вивести токсини з організму, відновити фізичне здоров'я, підтримати імунітет, нормалізувати сон, апетит, настрій. Медикаментозне лікування проводиться під постійним наглядом лікарів-наркологів, які підбирають оптимальну схему ліків для кожного пацієнта.
- Реабілітації. Реабілітація – це психологічна допомога, яка допомагає йому розібратися в причинах своєї залежності, впоратися з негативними емоціями, відновити самоповагу, самоконтроль, мотивацію до здорового життя, розвинути навички справляння зі стресом, вирішення конфліктів, встановлення меж. Реабілітація проводиться за допомогою індивідуальних та групових консультацій психологів, психотерапевтів, соціальних працівників, а також за допомогою різних видів терапії, таких як когнітивно-поведінкова терапія, сімейна терапія, арт-терапія, музикотерапія, йога, медитація тощо.
- Ресоціалізації. На цьому етапі залежному надається соціальна допомога, яка допомагає йому адаптуватися до життя без наркотиків або алкоголю, знайти своє місце в суспільстві, відновити зв'язки з родиною, друзями, колегами, знайти роботу, хобі, ціль.