Банківська картка - універсальний платіжний засіб, який використовується не лише для оплати товарів та отримання заробітної плати. Банки пропонують клієнтам різни послуги по картках: від миттєвих кредитів до бонусів за покупку окремих категорій товару.
У цій статті ми розберемо, яку банківську картку краще обрати, залежно від ваших фінансових потреб. А допомогли нам відповісти на це питання експерти “Райффайзен Банку”, що очолює ТОП надійних банків країни.
Особливості кредитки
Головна особливість кредитної картки - наявність кредитного ліміту, тобто можливості розрахуватися кредитними коштами від банку, коли на рахунку власних коштів недостатньо.
Кредитний ліміт встановлюють для кожного клієнта в індивідуальному порядку. Розмір довіри від банку залежить від платоспроможності потенційного позичальника. Зокрема, максимальний ліміт, який може надати Райф-банк клієнтові, - 250 000 гривень.
Користування кредитними коштами безкоштовне протягом пільгового періоду. Тривалість пільгового періоду залежить від різновиду картки - може становити 57 та навіть 100 днів. Тож, якщо у вас часто виникає потреба в екстра грошах, краще оформити кредитку з лімітом.
Дебетова картка з вигідними умовами
Для отримання регулярних виплат: зарплати, пенсії, стипендії тощо потрібна дебетова картка (не кредитка). Також клієнт може оформити картку для виплат для особистих потреб, навіть якщо не планує отримувати на неї зарплату чи соціальну допомогу.
Дебетові картки мають вигідні умови поповнення та переказу коштів. Оплата комунальних платежів відбувається без комісій. Також з нульовою комісією можна виконувати платежі за реквізитами по Україні.
До речі, за користування банківськими картками власники отримують кешбек або знижки. Маючи золоту картку, ви можете розраховувати на кешбек 1% за купівлю товарів з деяких категорій. А з картою “Фішка” гарантовано отримаєте знижку на паливо на АЗС ОККО.
Картка для підприємців
Якщо особа займається підприємницькою діяльністю та зареєстрована як ФОП, вона не має права отримувати оплату за товар або послуги на особисту карту. Для цього використовують рахунок для ФОП та карту-ключ, привʼязану до цього рахунку.
Для відкриття бізнес-рахунку українські підприємці найчастіше обирають банки з гарною репутацією та інтернет-банкінгом, як Raiffeisen Business Online, де є доступ до всіх бізнес-рахунків.
Діяльність особи як ФОП не забороняє їй використовувати кредитну або дебетову карту для особистих потреб. Саме на особисту картку ФОП можна вивести зароблені кошти після сплати податків.
Експерти рекомендують відкривати рахунок ФОП та карту для особистих потреб в одному банку. Зокрема, у “Райффайзен Банку” платежі з поточного/карткового рахунку ФОП на власну картку фізичної особи у межах банку безкоштовні, що дозволяє заощаджувати на оплаті комісій.