Настав страховий випадок, але страховик не поспішає з виплатами? Усі аварії, події та захворювання мають одну спільну рису – момент раптовості, що часто докорінно змінює плани. І що робити, якщо до загальних негараздів додається байдужість компанії, з якою було складено договір? З огляду на те, що страховка на авто в Україні – обов'язкова, з цим може зіткнутися кожен. Дізнаємося, як не допустити подібної ситуації та відстояти свої права, якщо вона все одно сталася.

Робимо правильний вибір

Щоб не отримати негативний досвід, потрібно спочатку обдумано підійти до страхового питання:

  • ретельно вибирайте компанію;
  • перевірте наявність ліцензії в МТСБУ;
  • прочитайте відгуки від тих, хто вже користується послугами оператора;
  • перед укладенням договору уважно вивчіть усі пункти та умови;
  • зверніть увагу на суму покриття;
  • правильно, без помилок надайте інформацію про себе;
  • переконайтеся в наявності поліса в базі Моторного бюро – кожна обов'язкова страховка на авто в Україні повинна відображатися.

У яких випадках потрібно скаржитися на страховика?

Загалом клієнт може зіткнутися з різними неприємностями, проте основними приводами для розгляду є:

  • Повна відмова у виплаті, якщо всі пункти і вимоги дотримані.
  • Тривале затягування у виплаті.
  • Висуваються вимоги, не передбачені ні самим договором, ані страховим законом України.
  • Обіцянка виплатити зазначену суму за умови, якщо різні органи видадуть додаткові документи/довідки, які по суті вони не зобов'язані видавати.

Куди звертатися?

У разі появи проблем не варто опускати руки, потрібно відстоювати свої права, звертаючись до відповідних інстанцій.

Скарга в саму організацію

Зазвичай страхова компанія – досить велика мережа, і часом керівництву невідомо, що в певному відділенні перевищуються обов'язки чи просто працює малограмотний співробітник. Тому про свою проблему насамперед потрібно повідомити основне керівництво, подавши офіційну скаргу рекомендованим листом, юридично зареєстровану або через адвоката.

Звернутися в МТСБУ

Уся страховка на авто в Україні контролюється Моторним (транспортним) бюро. Тому якщо не подіяло звернення до контори – складаємо заяву до бюро. Для цього достатньо просто заповнити форму на сайті, надавши всі наявні відомості про себе, поліс та проблему.

Звернення до НБУ

Як не дивно, але віднедавна Національний банк також здійснює контроль над страховиками і, звісно, грошовим обігом. Отримавши правильно складену й обґрунтовану скаргу установа має право провести найжорстокішу перевірку страхової компанії. Подати заяву можна як у випадку з МТСБУ – через форму на сайті, послідовно заповнивши анкету.

Подати до суду

Зовсім не обов'язково проходити всі кола пекла, щоб подати до суду на недбайливого страховика. Це можна зробити одразу, як зрозуміли – питання у звичайних умовах вже не вирішиться. Для цього можна звернутися до свого районного судового органу або за місцем прописки, загалом як зручніше. Зазвичай подається сама заява, копії офіційних документів, різноманітні висновки та рахунки, описується суть проблеми. Для впевненості в правильності дій краще на місці проконсультуватися у фахівця чи звернутися до адвоката.

Як видно, нерозв'язних проблем немає, головне не опускати руки і навіть непорядний страховик не зможе відмовити в належній виплаті.