Як можна охолодити кімнату в літню спеку, якщо в будинку немає кондиціонера чи навіть вентилятора? Виявляється, є чимало способів зробити це, щоби навіть не витрачатися. Наприклад, повісити жалюзі чи рулонні штори. Багато варіантів ви можете знайти на сайті Sunset. А ми розповімо, як ще ефективно охолодити приміщення на кілька градусів, якщо немає охолоджувача. Ось топ-5 методів, які реально працюють.
- Повісити рулонні штори або жалюзі
Один із найпростіших і найпоширеніших на сьогоднішній день варіантів – встановити у приміщенні ролети, рулонні штори чи жалюзі. Зовнішні ролети та внутрішні жалюзі чудово захищають від сонця та можуть дати повну ізоляцію. Внутрішні рулонні штори теж можуть дати повне затемнення (якщо вони виготовлені із щільної світлонепроникної тканини).
- Заклеїти скла сонцезахисною плівкою
Тонувальна плівка (за аналогією з автомобільною) — чудовий спосіб захиститися від сонця та від чужих поглядів. Добре підходить для вікон на першому поверсі, вас дійсно не буде видно через вікно ззовні. При цьому є плівка, яка зовні має фольговане покриття, а через це відбиватиме сонячні промені і по можливості тримати температуру в приміщенні. Зсередини видимість буде як крізь сонячні окуляри — як на вулиці, лише трохи темніша. Непоганий варіант для кімнат, що виходять на сонячну сторону.
- Зволожити повітря
Вологість повітря, незалежно від пори року, завжди допомагає дихати «на повні груди». Якщо на вулиці стоїть спека або всередині приміщення топлять у зимовий період, зволожувач повітря допомагає впоратися із зайвою сухістю повітря та високою температурою. Придбайте вбудований стаціонарний варіант або такий, який можна переносити з кімнати в кімнату. Є бюджетні моделі, а є які регулюються навіть автоматично (за принципом «розумний будинок»).
- Поставити вентилятор та лід
Якщо у вас є вентилятор (навіть невеликий, портативний, настільний), можна вдатися до хитрощів. Сам по собі вентилятор не охолоджуватиме повітря, він лише розганяє тепле повітря по приміщенню, хоч і дає відчуття прохолоди. А ось ще ефективніший варіант — поставити перед вентилятором (лопастями) пару пляшок із замороженою водою. Ще краще — заморожений лід звільнити із пластику, просто розрізавши пляшку і поклавши брили льоду на тацю. Постарайтеся, щоб напрям подиху вентилятора йшов на лід — тоді повітря буде холодне.
- Вимкнути джерела тепла
Це мало відчувається у повсякденному житті, але виявляється телевізор, комп'ютер, ноутбук — все це є джерелом тепла в приміщенні. А влітку вони додають так добре — пару градусів для кожної кімнати. Сам корпус побутової техніки, що працює, може нагрітися до 60-80 градусів Цельсія. А довкола повітря теж нагрівається, хіба ні? Намагайтеся мінімізувати кількість постійно працюючої техніки. Якщо комп'ютером не користуєтеся, вимкніть його. Якщо не дивитеся телевізор — те саме.
Насправді це досить прості варіанти, але дієві. А якщо використовувати їх у комплексі, то й зовсім не знадобиться кондиціонер!