Незважаючи на те, що гумові тонкі рукавички прийнято називати медичними, вони насправді можуть використовуватись у багатьох сферах, у тому числі і в побуті. Такі вироби призначені головним чином для захисту шкіри рук від забруднення та зараження. Сьогодні виробники пропонують купити медичні рукавички, які відрізняються за кольором, розмірами, міцністю тощо. 

Давайте розберемо усі критерії, на які варто звертати увагу, щоб правильно підібрати засоби індивідуального захисту для шкіри рук.

Для чого потрібні медичні рукавички

Медичні рукавички призначені для того, аби надійно захистити шкіру рук від інфекцій, шкідливих речовин та забруднення. Вони створюють своєрідний бар'єр, адже виготовляються з міцного та щільного матеріалу. Такі вироби можуть витримувати контакт із різними типами речовин, у тому числі деякими агресивними хімічними сполуками (але це має бути зазначено виробником).

Використання медичних рукавичок доречне у різних ситуаціях:

  1. Безпосередньо в медичних установах. Ними користуються у різних галузях: від стоматології чи хірургії до косметології. Головним чином там, де потрібно оглянути шкіру пацієнта або здійснити ту чи іншу маніпуляцію, торкнувшись до неї. 
  2. У побуті. Такі рукавички часто використовуються для поверхневого прибирання – вони стійкі до дії будь-яких миючих засобів. Окрім того вони актуальні під час приготування їжі. Правда, у такому випадку варто звертати увагу на склад. Він має бути безпечним, адже поверхня рукавичок буде контактувати безпосередньо з продуктами харчування. 
  3. У салонах краси. Для виконання манікюру або педикюру, під час фарбування волосся потрібно захистити шкіру рук майстрів. І з цим найкраще впораються тонкі, проте щільні та надійні гумові рукавички. 

Види медичних рукавичок

У першу чергу медичні рукавички поділяються на кілька категорій, виходячи зі свого складу. Найбільш популярними сьогодні є:

  1. Латексні рукавички. Вони відрізняються високою еластичністю та вигідною вартістю, надійно захищають шкіру рук, є доволі міцними та щільними. Втім, багато покупців відмічають у себе алергічну реакцію, спровоковану латексом. Тому, якщо ваша шкіра реагує на рукавички подразненням чи почервонінням, потрібно подивитися до інших матеріалів. 
  2. Нітрилові. Синтетичний матеріал, що не викликає алергічну реакцію, відрізняється хорошою еластичністю. Такі рукавички максимально надійно прилягають до шкіри, чим забезпечують комфорт під час виконання різноманітних процедур.

Також медичні рукавички можуть поділятися на декілька видів, виходячи з: 

  • кольору виробів – він може бути білим, синім, рожевим тощо; 
  • розмірів – виробники пропонують як універсальні вироби, так і рукавички окремого розміру від XS до XL.

Як вибрати захисні рукавички медичні

Сьогодні медичні гумові рукавички представлені у широкому асортименті. Тож не дивно, що деякі покупці не знають, яку саме продукцію обрати. Важливо, аби вироби зручно сиділи на руці, дозволяли комфортно виконувати будь-яку роботу та забезпечували надійний захист. А тому рекомендуємо звертати увагу на такі ключові критерії:

  1. Розміри рукавичок медичних. Вони сьогодні виготовляються у різних варіантах, переважно це розмір M, L. Однак можна знайти також рукавички і у менших розмірах, наприклад, XS. Підбирайте продукцію таким чином, аби рукавички можна було легко надягнути та зняти з руки. Також важливо, щоб вони не сповзали під час роботи і навпаки – не стягували шкіру, викликаючи відчуття дискомфорту.
  2. Кількість рукавичок в упаковці. Такий захисний засіб зазвичай продається у великих коробках. Адже навіть протягом одного дня деяким фахівцям доводиться використовувати відразу кілька пар рукавичок. Якщо вам на регулярній основі потрібні такі засоби індивідуального захисту, краще взяти великі упаковки від 200 штук. Так у вас буде одночасно 100 пар виробів. Вони зазвичай універсальні та підходять однаково і на ліву, і на праву руку. Якщо ви не часто використовуєте рукавички, можна взяти меншу упаковку – до 100 штук. 
  3. Склад. Найбільш надійними та міцними вважаються нітрилові вироби. Це гігієнічний тонкий та легкий матеріал, який дозволяє зручно виконувати будь-які, у тому числі найтонші медичні маніпуляції. Уникайте у складі латексу – він є сильним алергеном та може викликати почервоніння і подразнення на шкірі. Важливо, аби рукавички виготовлялися з матеріалів, стійких до агресивних хімічних сполук.

Ретельно підбирайте рукавички за матеріалом та розміром, попередньо проведіть заміри рук, щоб звірити отримані результати з таблицею відповідності розмірів. Так ви зможете купити надійний і що найголовніше – зручний засіб для захисту шкіри рук.